Poznáme víťazov Startup Awards 2016

  • Dnešný deň sa niesol v znamení startupov. Konal sa šiesty ročník prestížnej súťaže Startup Awards v bratislavskom Istropolise. My sme boli pri tom a prinášame ti krátky report.
ska
  • Dnešný deň sa niesol v znamení startupov. Konal sa šiesty ročník prestížnej súťaže Startup Awards v bratislavskom Istropolise. My sme boli pri tom a prinášame ti krátky report.

STARTUP AWARDS 2016 je historicky najväčšie a najvýznamnejšie startupové podujatie na Slovensku, ktorého cieľom je vyzdvihnúť inovačný potenciál na Slovensku, sprostredkovať skúsenosti globálne úspešných podnikateľov slovenskej startupovej komunite a oceniť perspektívne slovenské technologické firmy. Počas šiestich rokov existencie sa STARTUP AWARDS stalo jednou z najväčších národných súťaží pre startupy v Európe, ktoré každoročne pomáha slovenských startupom sa zviditeľniť doma aj v zahraničí. Startup Awards 2016 sa koná pod záštitou prezidenta Slovenskej republiky Andreja Kisku.

sask3

foto: fb startup awards

 

Celé to začalo ráno 8:30, kedy sa oficiálne otvorili brány a začali prichádzať prví ľuďia. Okrem networkingu, ktorý prebiehal po celý deň, si si mohol v sále pozrieť super prednášky od tých najúspešnejších. Na STARTUP AWARDS sa predstavili aj Slováci, ktorí vďaka svojej vynaliezavosti a kreativite patria vo svete medzi najlepších vo svojej brandži. Rado Danilák, pôvodom z Košíc, podal už vyše 100 patentov a v San Franciscu dosiahol veľké úspechy s  technologickými firmami Skyera a  SandForce. Na podujatí STARTUP AWARDS vystúpili s  prezentáciami aj Petra Langerová, dizajnérska hviezda z  GAP a  Everlane, či architekt Ján Pernecký pôsobiaci v slovenskom startupe VECTARY, ktorý vytvára 3D modely.

sask2

foto: fb startup awards

Navštévnici si počas celého dňa mohli vyskúšať aj virtuálne technológie od začínajúcich startupov. Mňa osobne veľmi zaujal startup Virtual Medicine. Ide o edukačnú hru odohrávajúcu sa vo virtuálnej realite. Človek si nasadí headset, vďaka ktorému si môže prezerať ľudské orgány, cievnu sústavu, kostru človeka, jednoducho celé naše telo. Táto hra je určená predovšetkým na zefektívnenie výučby medikov.

Poobede začala pre mňa tá najzaujímavejšia časť, a to prezentovanie startupov, teda súťažiacich. Prezentácie boli vtipné, náučné, zaujímavé. V porote sedeli naozajstní odborníci – Max Kelly, Eran Wagner a Bindi Karia. A teraz už prichádzame k najdôležitejšej časti, k víťazom.

Napriek tomu, že všetky startupy boli špičkové, vyhrať mohol v každej kategórií len jeden. Tento rok sú to :

DIGITAL: Agent Balance

Tím stojaci za týmto start-upom má ambíciu transformovať celé odvetie kontaktných centier. Manažéri budú schopní lepšie porozumieť svojim podriadeným, efektívne plánovať zmeny a zvyšovať dlhodobú efektivitu svojich tímov.

ART & DESIGN: Maguss

Ide o hru, ktorá má veľký potenciál nahradiť celosvetovo úspešnú hru Pokémon Go. Maguss ťa však prenesie do sveta kúziel a mágie a herné možnosti sú naozaj rozmanité, čiže ťa tak skoro neomrzí.

SOCIETY: Stemi

Jedná sa o mobilnú aplikáciu určenú pre profesionálnych zdravotníkov – záchranárov. Aplikácia u pacientov s infarktom myokardu významne skracuje ischemický čas a zlepšuje ich prognózu.

Celkovým víťazom a zároveň jednotkou v kategórií veda sa stal MultiplexDX International

SCIENCE: MultiplexDX International

MultiplexDX je biotechnologická diagnostická spoločnosť, ktorá vyvíja presné, špecifické, kvantifikovateľné a cenovo dostupné diagnostické testy, ktorých cieľom je poskytnúť účinnú a úspešnú liečbu rakoviny. MultiplexDX je v tejto oblasti na čele výskumu a vývoja, vyvíjajúc novú vizualizačnú technológiu, ktorá kombinuje prístupy molekulárnej biológie ako aj histopatologických metód. Táto technológia ma ambíciu prekonať obmedzenia existujúcich diagnostických a prognostických metód a prevziať vedúcu úlohu na rýchlo sa meniacom trhu biotechnológie.

 

zdroj titulnej fotografie: fb startup awards

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK