Pozri si trailer jedného z najočakávanejších filmov roku 2020. V hlavnej úlohe Patrik „Rytmus“ Vrbovský

  • Oficiálny trailer na hudobný dokument Tempos je predstavený
  • Mapuje kariéru jedného z najznámejších umelcov na Slovensku - Rytmusa, ale aj 30-ročný vývoj hip-hopu v našej krajine
Red Bull Tempos
  • Oficiálny trailer na hudobný dokument Tempos je predstavený
  • Mapuje kariéru jedného z najznámejších umelcov na Slovensku - Rytmusa, ale aj 30-ročný vývoj hip-hopu v našej krajine

Pred pár týždňami sa verejnosť dozvedela oficiálnu správu o novom filme Tempos, ktorý produkuje Red Bull v spolupráci s videoprodukčnou spoločnosťou Toxpro. Nový hudobný dokument prinesie prehľad slovenských hip-hopových dejín a rôzne zákulisné príbehy zo života jedného z najznámejších slovenských raperov – Rytmusa. Množstvo archívnych záberov, ktoré ešte neboli nikde publikované, divák uzrie práve v tomto filme prvýkrát.

zdroj: Red Bull Tempos

„Mojich 30 rokov v rape. Žiadny rodinný medailónik o mojom pôvode a stratenom biologickom tatkovi. Staré zábery, ktoré neboli nikde doteraz zverejnené. Zmapovaná moja hudobná kariéra od úplnej nuly až po to, kým som dnes. Prehry, výhry a fakty,“ vyjadril sa na margo filmu Patrik Vrbovský, ktorý v tejto snímke prerozpráva históriu a vývoj slovenskej hip-hopovej kultúry, na ktorej formovaní sa taktiež podielal. 

zdroj: Red Bull Tempos

Tento film je veľkým krokom aj pre spoločnosť Red Bull, pre ktorú ide o prvý celovečerný lokálny film, na ktorom sa podieľa s bratislavskou videoprodukčnou firmou Toxpro.

 „Produkovať tento film je pre náš tím splnený sen. Vyrastali sme na skladbách od Rytmusa. Ako štáb do filmu vkladáme veľa energie a srdce fanúšika. Veríme, že to bude aj divák cítiť.“ vyjadril sa jeden z troch režisérov – Nazarij Kľujev.

zdroj: Red Bull Tempos

„Film bude najmä o Rytmusovej 30-ročnej hudobnej kariére. Zároveň sa však na pozadí jeho tvorby snažíme vyrozprávať objektívne slovenské rapové dejiny. Divák sa môže tešiť na moderný hudobný dokumentárny film.“ doplnil hlavný producent Toxpro. 

zdroj: Red Bull Tempos

Aby mal film Tempos tú správnu atmosféru, originálne archívne zábery budú doplnené nahranými momentami, ktoré majú dokresľovať jednotlivé etapy Patrikovho života. Bolo preto dokonca potrebné nájsť dvojníkov jeho mladších „ja.“

Okrem spomienok však uvidíš aj exkluzívne zábery z nahrávania nového albumu Kontrafaktu. To všetko v seriáli, ktorý nájdeš na webe Red Bullu.

zdroj: Red Bull Tempos

„Je pomerne náročné spomenúť konkrétny zážitok z pľacu a neprezradiť zároveň scénu z filmu. Poviem teda len, že spolu s filmom sa nakrúcala aj séria ‚making of‘ videí, ktorá zachytáva rôzne zaujímavé momenty z pľacu. Chceme, aby film istým spôsobom reflektoval aj Rytmusovu tvorbu, ktorá bola počas 30 rokov tematicky a žánrovo pestrá. O to isté sa snažíme aj pri filme, nechaj sa teda prekvapiť,“ vysvetľuje producent a spolurežisér filmu Nazarij Kľujev.

Film Tempos bude mať slovenskú kino premiéru už 27. februára 2020 na celom Slovensku. 

Zdroj: redbull.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK