Pozrite si nový trailer dokumentárneho filmu Tady Havel, slyšíte mě?

havel
Continental film

Do slovenských kín mieri dokumentárny film o jednej z najväčších osobností česko-slovenského politického i kultúrneho života. Václav Havel sa zo spisovateľa a dramatika stal kľúčovou postavou našich dejín a postavil sa na čelo Česko-Slovenska ako prezident, aby neskôr po rozdelení republík obhájil svoj mandát aj v samostatnej Českej republike. Snímka Tady Havel, slyšíte mě? príde na plátna kín 11. apríla a zameria sa na Havlove posledné roky.

V mnohovrstvovom časozbernom dokumente necháva prezident filmárov nahliadnuť do zákulisia svojho života a doteraz nezverejnené materiály odhaľujú rýdzo osobné momenty, ktoré ho predstavujú v nepoznaných situáciách.

So zmyslom pre humor sa pritom zamýšľa nad svojím politickým odkazom aj univerzálnymi ľudskými otázkami. Ústredným motívom sú paralely medzi Havlovým životom a úspešnou hrou Odcházení, ktorej filmovú adaptáciu si tvorca vždy prial zrežírovať.

Tady_Havel_slysite_me_02
zdroj: Continental film

„S Václavom Havlom som začal spolupracovať v roku 2003. Naše vzťahy charakterizovala úplná otvorenosť a dôvera zo strany Václava Havla a moja absolútna zodpovednosť voči nemu. V priebehu posledných rokov Havlovho života tak mohlo vzniknúť cez dvesto hodín unikátneho, doteraz nezverejneného materiálu, ktorý sa potom stal základom celovečerného dokumentu,“ hovorí Petr Jančárek, režisér snímky.

Tady_Havel_slysite_me_04
zdroj: Continental film

Film Tady Havel, slyšíte mě? vstupuje do kín v dobe, kedy prezidentov myšlienkový odkaz a dôraz na individuálnu slobodu v spoločnosti rezonuje silnejšie než kedykoľvek predtým. Českým i slovenským divákom a diváčkam ho sprostredkuje distribučná spoločnosť Continental film.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá