Práca husky guide-a je fyzicky náročná, hovorí cestovateľský pár. Vo svete zažili neskutočné veci

  • Martin a Lucie sa vzdali všetkých istôt a žijú v karavane na Novom Zélande
  • Predtým sa v drasticky mínusových teplotách starali o psie záprahy v Laponsku
Lucie Hopková a Maťo Hurban na cestách Lucie Hopková
  • Martin a Lucie sa vzdali všetkých istôt a žijú v karavane na Novom Zélande
  • Predtým sa v drasticky mínusových teplotách starali o psie záprahy v Laponsku

Lucie Hopková a Maťo Hurban sú pár cestovateľov a tiež sú začínajúci content creatori. V rozhovore nám porozprávali o svojom aktuálnom nomádskom živote v karavane na Novom Zélande. Ich príbeh môže inšpirovať každého dobrodruha, ktorý by sa rád vydal na cestu naprieč svetom.

Okrem Nového Zélandu totiž strávili niekoľko zimných mesiacov na severe Fínska v regióne Laponsko, kde sa starali o psy husky a sprevádzali turistov na snežných záprahoch. Neboja sa polárnej noci ani horúčav a život v karavane dokonca vyskúšali aj na Slovensku.

  • Aké je bývať v karavane na Slovensku
  • Ako si pri dlhodobom pobyte na Zélande môžeš predĺžiť víza
  • Aká je práca v náročných podmienkach na chladnom severe v Laponsku
  • Koľko mesačne stojí život na Novom Zélande

Ako dlho ste už na cestách? Spomeniete si ešte na vašu prvú spoločnú cestu?

Lucie: Náš úplne prvý výlet bol na Malorku, to však len na pár dní. Naša prvá väčšia spoločná cesta viedla na Madeiru, na ktorú máme nádherné spomienky. Nie sme plážové typy, radšej vždy vyhľadávame dobrodružstvo a každú destináciu spoznávame viac do hĺbky.

Maťo: Som začínajúci travel filmmaker, a preto oddychujem skôr doma. Na cestách a dovolenkách sa snažím toho čo najviac zachytiť a vytvoriť unikátne zábery. Madeira sa nazýva európsky Havaj a pre fotografov a video-makerov je ako stvorená.

Dokonca sme stretli anglického fotografa Bena Macleana, ktorý tam natáčal pre firmu DGI, ktorá vyrába drony. Ukázal nám celý proces vzniku videa a dal nám náhľad do tvorby obsahu na sociálnych sieťach. Na Instagrame má totiž viac ako 100-tisíc sledujúcich. 

Lucka už vie, že chodiť s filmárom je náročné, pretože napríklad počas 7-hodinovej túry sme niekoľkokrát zastavili, aby som mohol točiť a fotiť okolitú prírodu. Vyjsť nad oblaky je na Madeire veľmi jednoduché, pretože takmer celý rok je tu inverzia. Vrchol sme však nedobyli.

Lucia Hopková
zdroj: Lucie Hopková

Momentálne ste na Novom Zélande, predtým ste však žili na severe Fínska v Laponsku, kde ste pracovali so psími záprahmi ako husky guide. Znie to ako z filmu. Ako sa vám k tejto práci podarilo dostať? Prečo ste sa rozhodli tam ísť?

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM
Zdroj: Instagram

Najnovšie videá

Trendové videá