Práca, ktorej nebudeš otrokom či benefity podľa predstáv. Nájdeš si prácu, ktorú miluješ?

  • Urobíš všetko pre to, aby bolo nekonečno príležitostí pre teba výzvou?
jobspoTT
  • Urobíš všetko pre to, aby bolo nekonečno príležitostí pre teba výzvou?

Nie je tajomstvom, že v súčasnosti sa stávame obeťami vyhorenia, nekonečných stereotypov a frustrácie z práce. Vyhorenie však nie je jednorazový stav, je to proces. Avšak na trhu práce existujú možnosti a príležitosti, ktorým stačí povedať áno a chytiť ich za ten správny „koniec.“

Ako ti znie v hlave predstava, že pracuješ, tvoríš, kombinuješ si pracovný čas a máš škálu benefitov, ktoré ti spríjemňujú pracovnú dobu?

Ako zabrániť vyhoreniu a nájsť si to, čo v živote potrebuješ. Toto sú 4 spôsoby, ako na to:

Nájdi si prácu na kariérnom veľtrhu

Nekonečné scrollovanie na pracovných portáloch a sociálnych sieťach neprináša vytúžené ovocie. Ale ak sa stretneš s HR odborníkmi na kariérnom veľtrhu, porozprávate sa a oni ti na oplátku povedia, čo očakávajú oni od teba, môže to priniesť novú prácu alebo jej zmenu. Najbližšie sa viacerí z nich stretávajú v Mestskej športovej hale v Trnave, a to nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia na JobSpoTT 2019.

zdroj: jobspoTT
Zmeň prácu a porozprávaj sa s odborníkmi, ktorí si vyhorením prešli

Vrcholoví manažéri, kreatívci, riaditelia, ale aj bežní robotníci, ktorí venovali svojej práci maximum, si prešli ťažkou cestou. Dnes vedia, čo by poradili svojmu mladšiemu „ja“, aby predišli stavom úzkosti. Aj s nimi môžeš diskutovať 13. novembra na JobSpoTTe, zapojť sa do inšpiratívnych workshopov a vypočuť si veci, ktoré sa nikde nedočítaš.

Relaxuj a oddychuj a nájdi si čas na svoje koníčky

A to nemusí byť iba šport, ale aj čítanie kníh, turistika či obyčajný oddych a pozeranie do plafónu. Čas pre seba potrebuje každý pracujúci človek, stačí, ak robíš niečo, pri čom dokážeš vypnúť.

Venuj sa priateľom a času strávenému s nimi

Prepájať prácu a priateľov môže byť veľmi obohacujúce. Tieto dva svety sú síce navonok odlišné, ale majú mnoho spoločného. Socializácia je dôležitá. Vezmi preto piateľov a možno si spolu na kariérnom veľtrhu aj pokávičkujete.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech