Práca z domu pomáha ženám kariérne rásť, odhalil nový prieskum

  • V prieskume uviedlo viac ako 50 % žien, že práca z domu im pomáha napredovať
  • Najviac verili vo výhody práce z domu ženy vo veku od 18 do 24 rokov
  • Z domu pracujú najmä vyššie vyššie kvalifikovaní pracovníci
home office
Home office, Unsplash/Avel Chuklanov
  • V prieskume uviedlo viac ako 50 % žien, že práca z domu im pomáha napredovať
  • Najviac verili vo výhody práce z domu ženy vo veku od 18 do 24 rokov
  • Z domu pracujú najmä vyššie vyššie kvalifikovaní pracovníci

Práca z domu je v súčasnosti vďaka pandémii praktizovaná čoraz viac. Niektorým ľuďom vyhovuje viac a iným menej. 

Podľa nového prieskumu pre portál BBC preferuje viac ako polovica žien prácu z domu. Myslia si, že im to pomáha výrazne napredovať v kariére.

Opatrovateľské povinnosti sa stávajú prekážkou práce na plný úväzok

Prieskum, ktorý uverejnil portál BBC, ukazuje, že celkovo 56 % zúčastnených žien je názoru, že práca z domu im výrazne pomáha napredovať v kariére. Vďaka opatrovateľským povinnostiam, ktoré sa pre nich stávajú prekážkou práce na plný úväzok, sa môžu naplno venovať pracovným povinnostiam z domu. 

zdroj: Unsplash/@anniespratt

Zvyšná časť žien, ktoré oslovila na prieskum spoločnosť YouGov ale uviedla, že práca z domu im nijako v kariére nenapomáha. 

Zverejnené údaje, ktoré sprístupnil Úrad pre národné štatistiky, ukázali, že počas prvej vlny pandémie vykonávali ženy o dve tretiny viac povinností starostlivosti o dieťa denne než muži.

„Myslím si, že existujú skutočné výhody pre ženy, ktoré často preberajú väčšiu zodpovednosť za starostlivosť o dieťa a starostlivosť,“ informovala Claire McCartney, hlavná poradkyňa pre politiku v orgáne pre ľudské zdroje CIPD.

Agentúra YouGov oslovila viac ako 1 600 žien, z ktorých v kariérne výhody verili najmä tie, ktoré boli vo veku od 18 do 24 rokov.

Z domu pracujú najmä vyššie kvalifikovaní

Podľa Úradu pre národné štatistiky pracujú z domu skôr tí, ktorí pracujú na pozíciách, pri ktorých je nutné mať vyššiu kvalifikáciu. 

Avšak od septembra umožnila vláda Spojeného kráľovstva požiadať o flexibilné pracovné podmienky všetkým zamestnancom už od prvého dňa u nového zamestnávateľa. 

„Flexibilná práca vo všetkých formách by mala byť normalizovaná pre všetkých zamestnancov bez ohľadu na pohlavie, pretože nie každý môže pracovať z domu,“ uviedla McCartney.

Zdroj: BBC

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie