Pracovať doma je neefektívne. Toto sú dôvody, prečo si radšej zvoliť coworking

  • V roku 2007 fungovalo v USA len 14 coworkingových centier. Dnes ich po celom svete nájdeme vyše 15 tisíc
  • V coworkingu Akceleračného programu v centre Bratislavy môžete pracovať 4 mesiace úplne bezplatne
  • „Oceňujem možnosť využitia priestorov, brainstorming, ponuku vzdelávacích aktivít centra,“ bývalý člen coworkingu AP - PhDr. Marek Horňanský, MBM
1
SBA / Coworking AP
  • V roku 2007 fungovalo v USA len 14 coworkingových centier. Dnes ich po celom svete nájdeme vyše 15 tisíc
  • V coworkingu Akceleračného programu v centre Bratislavy môžete pracovať 4 mesiace úplne bezplatne
  • „Oceňujem možnosť využitia priestorov, brainstorming, ponuku vzdelávacích aktivít centra,“ bývalý člen coworkingu AP - PhDr. Marek Horňanský, MBM

Pozná to každý, kto niekedy pracoval na voľne nohe. Je to tak pohodlné nemusieť vstávať, ostať doma, a v pyžamku pri dobrej kávičke si vybaviť prvé ranné emaily a potom v domácej pohodičke porobiť všetko čo treba.

Sú ľudia, ktorým takýto stav vyhovuje dlhodobo. Ale ako dokazujú skúsenosti mnohých iných, zdanlivá voľnosť sa môže veľmi rýchlo prejesť. Časom zistíte, že akosi nestíhate, že pracujete dlho do noci, že nie ste tak efektívni, ako by ste si predstavovali. Prácu často odkladáte a prednosť dostávajú súkromné veci. Navyše sa do vášho života začína vkrádať osamelosť, chýba kolektív, ľudia, ktorí riešia podobné pracovné problémy ako vy. Vtedy treba začať konať. Ideálnym riešením môže byť coworking.

 

Koncept overený rokmi a tisíckami coworkerov

Už v roku 2002 bolo vo Viedni otvorené prvé komunitné centrum pre začínajúcich podnikateľov. Akýsi predchodca coworkingu. V roku 2005 rakúsku metropolu nasledoval Londýn so svojim HUB-om a od roku 2006 mohli v San Franciscu freelanceri (ľudia pracujúci na voľnej nohe) využívať prvé coworkingové centrum v USA – tzv. Citizen space.  V roku 2007 fungovalo v USA len 14 takýchto centier. Ale potom nastal ich naozajstný boom. O desať rokov ich bolo už 11 tisíc, do roku 2020 sa počet má zdvojnásobiť. V roku 2009 sa pripojila Česká republika a krátko po nej sa trendu chytilo aj Slovensko.

Odhaduje sa, že po celom svete by sme našli okolo 15 tisíc takýchto centier. A k tomu ešte musíme pripočítať kaviarne, ktoré sa trendu práce na voľnej nohe tiež prispôsobili a ponúkajú pracovný komfort podobný tomu coworkingovému.

Zdieľané kancelárie, problémy i radosti

Ak pracujete sami, prenájom kancelárie je niekedy neriešiteľný problém, a hlavne, neoplatí sa to. Coworkingové centrá sú ideálnym riešením. Do kancelárie prídete vtedy keď potrebujete, keď sa vám to hodí.

Ale coworking nie je len o komforte pri práci, ktorý štandardne neposkytuje dočasný azyl v kaviarni. Veľmi dôležitá je komunita, ktorá s vami zdieľa priestor, otvorenosť jej členov, šanca pokecať si o podobných problémoch, hľadať optimálne riešenia pri kávičke, alebo neplánovaných spoločných brainstormingoch.

Naša výhoda – nezaplatíte ani korunu

V bežných coworkingoch musíte za vstup do centra počítať s istými nákladmi, no u nás nie. Návšteva Národného podnikateľského centra (NPC) v Bratislave, v ktorého priestoroch službu Coworking Akceleračného programu poskytujeme, vás nebude nič stáť. Stačí sa iba prihlásiť. Všetky potrebné informácie nájdete na www.npc.sk  alebo na www.sbagency.sk.

„Prihlásiť sa dá priebežne počas roka. Budúci podnikatelia potom získajú až 4-mesačné členstvo v priestoroch NPC v Bratislave. Chceme ich motivovať k tomu, aby Coworking AP využili na rozvíjanie svojich podnikateľských ideí a nadväzovanie nových podnikateľských kontaktov,“ povedala Martina Pirošková, vedúca manažérka Akceleračného programu, zameraného výlučne na fyzické osoby – nepodnikateľov.

Coworkingové priestory nájdete v Slovak Business Agency – Národné podnikateľské centrum na Karadžičovej 2, v budove Twin City Blok A.

Prístup do zdieľaných kancelárskych priestorov je nonstop, 24 hodín, 7 dní v týždni. K dispozícii budete mať  vlastný pracovný stôl, uzamykateľnú skrinku, prístup k multifunkčnému zariadeniu, pripojenie na wifi.

V priestoroch Coworkingu organizuje Národné podnikateľské centrum množstvo rôznych podujatí, seminárov či besied na aktuálne podnikateľské témy, ktoré vám ponúknu potrebné informácie a môžu pomôcť naštartovať váš vlastný biznis. Budete jednoducho v centre diania, v komunite ľudí, ktorá vám dá veľmi cennú spätnú väzbu na vaše nápady.

„V priestoroch coworkingu AP som našiel veľmi dobre zázemie pre rozvíjanie môjho podnikateľského plánu. Za najväčší prínos považujem možnosť otestovať si ideu svojho projektu. Takisto aj firmy reagovali veľmi dobre na informáciu, že pôsobím v coworkingu, čo mi pridalo na relevantnosti, že sa plánujem podnikateľskému projektu ďalej venovať,“ reagoval František Volár, bývalý člen nášho coworkingu. Podobne ako Stanislav Štít, ktorý za najväčší prínos pôsobenia v coworkingu AP považuje kľudný a príjemný priestor. „To nám umožnilo sústrediť sa, a v kľude pracovať. Veľmi cenné je aj získanie nových kontaktov.“

Bližšie informácie o Coworkingu AP i ďalších poskytovaných službách Akceleračného programu dostanete na telefónnom čísle +421 2 203 63 224, alebo prostredníctvom e-mailu: ap@npc.sk.

Chcete byť informovaný o aktuálnom dianí, prihláste sa na odber newslettera na www.sbagency.sk.

Sledujte nás aj na sociálnych sieťach: Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin.

Zdroj: Tlačová správa

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá