Praha zažíva masívny protest odporcov rúšok. Polícia používa vodné delá a hlási zranených

  • V centre Prahy zasahuje proti demonštrantom polícia
  • Nasadila aj vodné delá
pokk
TASR/AP
  • V centre Prahy zasahuje proti demonštrantom polícia
  • Nasadila aj vodné delá

Stovky ľudí, ktorí v nedeľu demonštrovali v Prahe proti vládnym opatreniam, sa majú rozísť. Keďže účastníci protestu nedodržali súčasné protivírusové opatrenia, organizátori toto zhromaždenie ukončili. Situácia sa následne vyostrila a v centre českej metropoly tak zasahujú tisíce policajtov.

zdroj: AP Photo/Petr David Josek

Na mieste použili na rozohnanie davu aj vodné delá. Hlásia aj zranených. Informoval o tom spravodajský portál iDNES.cz. Polícia opakovane vyzvala protestujúcich, aby opustili Staromestské námestie, kde sa konala demonštrácia.

Na mieste tiež zasahujú ťažkoodenci. V uliciach je veľa dymu a vzduchom lietajú rôzne predmety vrátane dlažobných kociek či fliaš, píše iDNES.cz.

zdroj: AP Photo/Petr David Josek

Na pražskom Staromestskom námestí zadržala polícia 16 ľudí ešte pred začiatkom demonštrácie. Našla u nich pyrotechniku, obušky aj zbrane vrátane pištole.

Demonštrácia sa konala v čase, keď v Česku platí zákaz zhromažďovania viac ako šiestich ľudí. Väčšina účastníkov protestu si nezakrývala nos a ústa a nedodržiavala bezpečné rozstupy. Dav ľudí skandoval aj heslá namierené proti členom vlády. Podľa ministra vnútra Jana Hamáčka hrozí organizátorovi protestu vysoká pokuta.

Hamáček účastníkov vyzval k pokojnému priebehu a dodržiavanie pravidiel. V piatok uviedol, že podľa informácií polície môže byť úmysel pokojne demonštrovať zneužitý zo strany futbalových chuligánov.

Zdroj: idnes.cz

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech