Prakriti je jedinečný koncept, ktorý spája štúdio jogy, kaviareň a terapeutické masáže

  • Zaujíma vás joga, radi oddychujete pri netradičných masážach alebo si len radi posedíte pri dobrej kávičke? Štúdio jogy Prakriti v Bratislave by mohlo byť pre vás to pravé. Už dva roky je známe tým, že pod jednou strechou poskytuje všetky tri spomínané služby a to na vysoko kvalitnej úrovni.
pratit
Facebook Prakriti
  • Zaujíma vás joga, radi oddychujete pri netradičných masážach alebo si len radi posedíte pri dobrej kávičke? Štúdio jogy Prakriti v Bratislave by mohlo byť pre vás to pravé. Už dva roky je známe tým, že pod jednou strechou poskytuje všetky tri spomínané služby a to na vysoko kvalitnej úrovni.

Jeho hlavné motto znie: „Viac než len ďalšie štúdio jogy“, čo sa týka nielen kvality samotnej jogy, ale najmä širokým rozsahom služieb, ktoré komplex ponúka. Ak vás zaujíma význam slova Prakriti, zo sanskritu ho vieme definovať ako prvopríčina, prvé stvorenie či to, z čoho všetko vzišlo a kam sa všetko vráti.

„Štúdio som založil v roku 2015 spolu so svojou sestrou Monikou. Naším cieľom nebolo iba vytvoriť ďalšie štúdio jogy, ale skôr celkový komplex zdravia, čo predstavuje úplne nový štýl, s ktorým v Bratislave do tej doby nik neprišiel. Hlavným zameraním je tradičný prístup k joge, ktorý reprezentuje Aštanga joga, no poskytujeme aj moderné štýly ako je flow joga a podobne. Štúdio je mekkou jogy nielen na Slovensku, ale aj v okolí, k čomu nám prispieva aj to, že pravidelne hostíme semináre so svetovou špičkou učiteľov,“ hovorí zakladateľ štúdia Jaro Pávek.

foto: Facebook Prakriti

Hodiny jogy sú určené pre mužov, ženy aj deti, začiatočníkov aj pokročilých a rovnako tak aj zdravých či chorých. Na výber je tiež množstvo rôznych druhov jogy, ako je Aštanga, Flow joga, Hatha joga, Kundalini joga, joga pre ľudí v zrelšom veku či dokonca joga pre plavcov a triatlonistov. Každá je pritom vhodná aj pre začiatočníkov.

Najjednoduchší a najefektívnejší spôsob praxe Aštanga jogy je Mysore štýl. Vďaka osobnému prístupu učiteľa sa žiaci učia sekvenciu krok za krokom, technicky správne a terapeuticky. Výsledkom je porozumenie jogy, svojho tela svojho Ja. Ide o tradičný spôsob učenia sa, ktorý je určený najmä pre tých, ktorí sa chcú venovať joge dlhodobo a systematicky. Ak sa však chcete venovať joge len sporadicky, vybrať si môžete aj skrátenú vedenú hodinu, ktorá je moderovaná jedným rovnakým tempom cez sled pozícií.

foto: Facebook Prakriti

Hlavným učiteľom je zakladateľ Jaro Pávek, jeden z najskúsenejších študentov a praktikantov Ashtanga jogy na Slovensku. Bol študentom prvej západnej ženy vôbec predstavenej do systému Ashtanga jogy v Indii. Jeho učenie sa aj preto vyznačuje profesionálnym a individuálnym prístupom ku každému žiakovi, precíznosťou, disciplínou a pre neho charakteristickou dávkou značného humoru.

Ak vás však joga veľmi neláka, stále môžete navštíviť „garážovú“ kaviareň a bistro, v ktorom si ku kávičke môžete objednať kravské či rastlinné mlieko. V ponuke sú tiež čaje, ako napríklad matcha tea latté či čaj z čerstvého zázvoru. V chladnejších dňoch si zasa môžete vychutnať limonádu, čerstvo lisované ovocné šťavy či makové smoothie.

foto: Facebook Prakriti

Bistro ponúka klasické pokrmy ako praženica, polievky či domáce nátierky, ale aj menej tradičnú pohánku s makom a jablkami či domáci termix.

Oddýchnuť si môžete aj pri rôznych terapiách, masážach a liečebných procedúrach. Okrem klasických masáží ponuka zahŕňa aj indickú masáž hlavy a šije, lymfodrenáž či Aroma Touch techniku, pri ktorej sa aplikujú esenciálne oleje. Vyskúšať môžete aj tradičnú čínsku medicínu či stimulovanie akupunktúrnych bodov.

foto: Facebook Prakriti

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech