Právo a spravodlivosť za smrť nemeckej filmovej sliepky. Jej majiteľka si za odškodné môže kúpiť 40 nových

  • Známa nemacká filmová sliepka prišla o život v lete 2017, zadrhol ju pes
  • Pred pár dňami vysúdila jej majiteľka za zviera slušnú sumu peňazí
sliepka
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Známa nemacká filmová sliepka prišla o život v lete 2017, zadrhol ju pes
  • Pred pár dňami vysúdila jej majiteľka za zviera slušnú sumu peňazí

Nemecká sliepka Sieglinde, ktorá sa preslávila výkonmi vo filmoch, a ktorej život v roku 2017 tragicky skončil v psom bruchu, mala hodnotu viac ako štyri desiatky bežných nosníc. Vyplýva to podľa agentúry DPA z rozsudku súdu v porýnskom meste Kleve, ktorý majiteľke sliepky udelil odškodné 615 eur, informuje agentúra ČTK. Tie musí žene vyplatiť majiteľ psa, ktorý pred rokmi tragicky ukončil sľubnú hereckú kariéru Sieglinde. Nevšedný spor zaujal nemecké médiá. Denník Süddeutche Zeitung článok uviedol titulkom Spravodlivosť pre Sieglinde.

Sliepka A.K.A filmová hviezda

Majiteľka sliepky pred súdom vyhlásila, že Sieglinde nebola žiadnou obyčajnú sliepku, ale filmovou hviezdou, známou okrem iného z drámy Wir sind doch Schwestern (Sme predsa sestry). Ako odškodné preto žiadala 4000 eur. Súd nižšej inštancie pôvodne stanovil odškodné 307,5 ​​eur, pretože spoluzodpovednosť pripísal aj žene za to, že nechala sliepku voľne pobehovať po dvore. Krajinský súd dnes síce zodpovednosť majiteľky odmietol, ale žiadanú čiastku 4.000 eur označil za prehnanú. Odškodné však oproti pôvodnému verdiktu zdvojnásobil.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Majiteľ psa sa počas procesu snažil spochybniť, že išlo skutočne o sliepku Sieglinde. Posudok ale preukázal, že psie zuby skutočne ukončili Sieglindin život.

Súd pri určovaní odškodného pripustil, že nájsť náhradu za Sieglinde môže byť zložité, pretože pred kamery nemôže predstúpiť hocijaká sliepka. O vyplašené a poskakujúce kusy totiž nikto nestojí, cení sa pokojná povaha. A tú Sieglinde očividne mala, pretože v jednej scéne, kedy sa na ňu valilo rozbehnuté auto, zotrvala bez hnutia. Podľa majiteľky filmári za také výkony radi zaplatia v eurách aj trojmiestnu sumu.

Majiteľka má zo smrti sliepky traumu

Na júnový deň roku 2017, ktorý sa pre Sieglinde stal osudným, má jej majiteľka traumatické spomienky. Čistila vtedy na svojej poľnohospodárskej usadlosti chliev, zatiaľ čo Sieglinde na dvore v pokoji zobala. Náhle ale pribehol pes, ktorý sa do sliepky zahryzol a ešte s ňou nejakú dobu v papuli pobehoval okolo. Majiteľ psa ako ospravedlnenie ponúkol desať eur so slovami, že to bola len sliepka. Žena tvrdí, že ju to pobúrilo a rozplakala sa.

Zdroj: ČTK

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech