Pražské kancelárie startupu InVision vyzerajú fascinujúco

  • Americký startup sa snaží preraziť na českej scéne aj s pomocou svojich kreatívnych priestorov.
5
  • Americký startup sa snaží preraziť na českej scéne aj s pomocou svojich kreatívnych priestorov.

InVision sa zameriava na poskytovanie online priestoru pre spoluprácu dizajnérov a klientov prostredníctvom nástrojov umožňujúcich prehliadať, komentovať alebo upravovať grafické návrhy. Na začiatku tohto roka prišiel s novinkou, ktorá mu má pomôcť preraziť na českej scéne.

Tou novinkou je nezávislé „experimentálne laboratórium“ InVision Labs sídliace v Prahe. Bude sa tu realizovať vývoj experimentálnych projektov pre hlavnú americkú platformu.

Vo februári začal v tomto startupe pracovať na pozícii produktového manažéra slovenský dizajnér Tomaš Jasovský. A keďže sa InVision darí, na rad prišlo vytvorenie nového prostredia, ktoré by umožnilo pracovať čoraz viac zamestnancom spoločne.

1

Na tento projekt sa startup rozhodol investovať $45 miliónov dolárov a jeho súčasné ohodnotenie je vyše $100 miliónov dolárov. InVision má v súčasnosti okolo 1,8 miliónov zaregistrovaných a aktívnych dizajnérov a firiem. Platená verzia sa pohybuje vo výške $15 dolárov mesačne, v závislosti od počtu projektov.

V posledných týždňoch prebiehali už len posledné práce a kancelárie by už mali byť úplne hotové a pripravené na prijímanie ďalších ľudí. InVision navyše ešte k tomu chystá ku koncu tohto mesiaca špeciálny dokument „Design Disruptors“, zameraný na proces práce najlepších dizajnérov sveta.

2 3 4 5 6 7 8 9 10

zdroj: officelovin.com, zdroj všetkých foto: officelovin.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK