Pre Jozefa Brhela navrhujú väzbu, dôvodom je obava, že ujde

  • Podnikateľovi navrhujú preventívnu, útekovú a kolúznu väzbu
  • Jozef Brhel sa na Slovensko vrátil v pondelok 1. februára vo večerných hodinách
Mýtnik
TASR/Jaroslav Novák
  • Podnikateľovi navrhujú preventívnu, útekovú a kolúznu väzbu
  • Jozef Brhel sa na Slovensko vrátil v pondelok 1. februára vo večerných hodinách

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal dnes návrh na väzbu obvineného podnikateľa Jozefa Brhela pre pokračovací obzvlášť závažný zločin porušovania povinností pri správe cudzieho majetku a zločin prijímania úplatku.

Ako ďalej informovala hovorkyňa generálnej prokuratúry SR Jana Tökölyová, dôvodom pre vzatie obvineného do väzby je obava, že ujde, alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu (úteková väzba). Prokuratúra sa takisto obáva, že bude pôsobiť na spoluobvinených alebo na svedkov, alebo mariť dôkazy (kolúzna väzba). Podľa dozorového prokurátora existuje aj obava, že Jozef Brhel bude pokračovať v trestnej činnosti, že dokoná trestný čin alebo spácha trestný čin, ktorým hrozil (preventívna väzba).

Oligarcha Brhel skončil na psychiatrii, psychicky sa zrútil

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala v piatok 29. januára v rámci akcie Mýtnik bývalého šéfa finančnej správy Františka I. a ďalšie osoby v súvislosti s korupciou a machináciami pri verejnom obstarávaní. Polícia v rámci akcie obvinila aj podnikateľov Michala S. a Jozefa Brhela, ktorí sa v tom čase nachádzali v zahraničí.

Jozef Brhel sa na Slovensko vrátil v pondelok 1. februára vo večerných hodinách. Následne sa v utorok 2. februára dostavil na výsluch, pričom ho polícia zadržala. Podľa medializovaných informácii ho následne museli hospitalizovať pre stavy úzkosti.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech