Pre návštevníkov Tatier vytvoril automat na medovinu. Takto verí v poctivosť ľudí

  • Pri každej túre padne vhod chutné občerstvenie, ktoré ťa povzbudí do ďalších krokov. Neznámy autor takto umožnili tatranským turistom posilniť sa aj inak ako v horskej chate.
collagejhbhb
unsplash.com, FB/Alžbet Kubernátová
  • Pri každej túre padne vhod chutné občerstvenie, ktoré ťa povzbudí do ďalších krokov. Neznámy autor takto umožnili tatranským turistom posilniť sa aj inak ako v horskej chate.

Aj malý výletník vie, že do turistického batohu patrí voda, ideálne obložený chlieb, ovocie či nejaká tá horalka. Tí väčší však privítajú aj niečo silnejšie na zahriatie v čoraz chladnejších dňoch. Čo tak napríklad lahodná horúca medovina, tradičný „zimný“ nápoj Slovákov? Ak budeš mať šťastie, teraz si ju môžeš dať pri túre napríklad cestou zo Štrbského plesa na Popradské. Ako? Nemusíš hľadať horské chaty a bufety, ale jednoducho ju nájdeš popri turistickom chodníku.

Zobraziť celú galériu (1)
zdroj: unsplash.com

Znie to bláznivo, ale je to tak! Neznámy Slovák prišiel s takouto vychytávkou a zároveň skvelým biznis nápadom. Vytvoril akýsi improvizovaný pojazdný automat z dreva na medovinu. Predtým sa už objavili aj iné nápoje, napríklad cider. Povzbudzujúci nápoj si môžeš sám načapovať do pohára, ktorý tu tiež nájdeš. Podľa milých inštrukcií vo forme básničky by si mal za 2 deci horpceho nápoja vhodiť do nádoby 2 eurá. Autorovi nechýba odvaha, keď takto verí v poctivosť ľudí, no zároveň dáva pozitívny príklad, že biznis založený na dôvere môže aj dnes fungovať.

Posted by Alžbet Kubernátová on Friday, September 15, 2017

Posted by Alžbet Kubernátová on Friday, September 15, 2017

Samozrejme, majiteľ automatu riskuje, že nepoctiví turisti sa pohostia a odídu bez zaplatenia, prípadne aj s celým vozíkom, alebo ho poškodia. To sa samozrejme môže stať, no ako autor píše na odkaze: „Nepoctivý pije zdarma, dobehne ho vlastná karma“. Rovnako ako on veríme, že aj dnes sa väčšina ľudí pri takomto milom čine zachová poctivo a ocení, že niekto im chcel spríjemniť túru. :) Veď koho by to nepotešilo?

Posted by Gabi Honzík on Friday, September 15, 2017

Takýmto spôsobom môžeme zároveň otestovať, ako na tom v spoločnosti sme a ako ľudia zareagujú. Zároveň aj to, aký je ich vzťah k našej vzácnej prírode a či ten plastový pohárik zahodia do smetného koša alebo na odkladaciu plošinu vozíka, alebo ho ledabolo pohodia na zem. Zdá sa, že zatiaľ to vyzerá pozitívne. Príspevok s fotkou tohto improvizovaného občerstvenia totiž na Facebooku vyvolal veľký ohlas a získal si viac ako 2-tisíc lajkov. Turisti tvrdia, že ich to potešilo a tiež, že v okolí nenašli žiaden neporiadok.

Posted by Anna Zajacová on Saturday, September 16, 2017

A čo ty, ocenil by si takéto prekvapko na túre? :)

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech