Prečo milujeme tráviť piatkové večery v podniku? Dobré pivo a skvelá partia sú zárukou dokonalého večera

  • Slovenská podniková kultúra je spojená s dobrými ľuďmi, kvalitným pitím a oddychom po celotýždňovej práci
  • V každom podniku nesmie chýbať nezabudnuteľný čašník, vychladené pivo a zábava, ktorá je možná len pri dobrej partii
  • Podniky sa nezaobídu bez zábavy a súťaženia, vďaka čomu ich tak milujeme
Podnik
  • Slovenská podniková kultúra je spojená s dobrými ľuďmi, kvalitným pitím a oddychom po celotýždňovej práci
  • V každom podniku nesmie chýbať nezabudnuteľný čašník, vychladené pivo a zábava, ktorá je možná len pri dobrej partii
  • Podniky sa nezaobídu bez zábavy a súťaženia, vďaka čomu ich tak milujeme

V každej dedine alebo meste sa nachádzajú miesta, kam všetci prídu po celom náročnom týždni. Reč je o podnikoch alebo krčmách, v ktorých sa Slováci stretávajú, diskutujú na rôzne témy od politiky až po osobný život. 

Po diskusiách prichádzajú na rad rôzne ikonické hry alebo dokonca športy, ako biliard či šípkyAk máte chuť súťažiť, môžete sa so svojou partiou zapojiť do rôznych turnajov a hrať o skvelé ceny bez toho, aby ste sa zo svojho podniku vzdialili.

Každý podnik je iný, ale pravidlom je, že má svojich stálych zákazníkov. My sme sa pozreli, čo ich aj napriek rozdielom spája a zaručene tieto charakteristiky nájdeš aj v tvojom podniku. 

Vždy v ňom stretneš priateľa

Podniky ako krčmy a pivárne sa od reštaurácií líšia v zákazníkoch. Pri kvalitnom pive a súperení v rôznych barových hrách sa vytvárajú priateľstvá, ktoré sa môžu vytvoriť iba v slovenskej krčme.

Ľudia sa postupne zoznamujú a prakticky sa nikdy nestane, že pri pohári sedia sami, ale vždy si niekto k nim prisadne. Dokonca ich poznajú aj čašníci – čo šetrí čas pri objednávaní. Zákazníci ani nemusia vysloviť svoju objednávku a už majú na stole svoje obľúbené čapované pivo. 

zdroj: pixabay

Barové hry, kde vyhrá najlepší

Pri dobrej nálade sa často stáva, že si partie v podniku chcú zmerať sily a zistiť, kto z nich je najlepší. Na výber je veľa možností od kartových hier, kvízy, až po náročnejšie ako biliard alebo šípky.

Postupom času sa môže stať, že najlepšia partia si bude chcieť zasúťažiť o hodnotné ceny. Preto Gambrinus pripravil možnosť prihlásenia sa na šípkarský turnaj, ktorý podporuje amatérskych šípkarov na Slovensku.

Na turnaji si sily nemerajú iba priatelia, ale všetky zúčastnené partie. Najlepších 10 tímov vo finálnom turnaji hrá o hlavnú výhru 4 000 €. Výhodou je, že súťažiť sa môže v zapojených podnikoch po celom Slovensku a môžu sa ich zúčastniť všetky partie, ktoré poctivo trénovali a majú chuť vyhrať.

zdroj: unsplash

Pitie vyhráva nad jedlom

Niektoré podniky sú ideálne na romantické večery, niektoré na popíjanie pri bare a do niektorých zapadneš hneď, akonáhle tam prídeš. V týchto podnikoch je atmosféra uvoľnená, priateľská a osadenstvo sa nezdržuje jedlom. Slováci v krčmách preferujú k nápojom skôr pochutiny, ktoré sú jednoduché na prípravu, ale zasýtia.

Najobľúbenejším nápojom v takýchto podnikoch sú kvalitné pivá, ktoré sa objednávajú neustále a nemôže sa stať, aby bolo pivo zvetrané a zoxidované.

zdroj: pixabay

Dôraz sa kladie na atmosféru

Niekedy sa môže stať, že sa pri lepšej zábave nápoje rozlejú. Majitelia podnikov myslia aj na takéto situácie a preto majú svoje podniky zariadené skromnejšie. Voľba často padá na jednoduché doplnky a nábytok ako klasické stoly a stoličky. 

Lenže pomaly sa tento trend vytráca a jednoduché vybavenie je postupne nahrádzané kvalitnejším, aby sa v podnikoch zákazníci cítili dobre. Ale to nemusí byť pravidlom. Pre Slovákov je najdôležitejšia dobrá partia a ponuka nápojov.

zdroj: unsplash

Rivalite predchádza dobrá nálada

Mnoho ľudí neovláda pravidlá tradičných barových hier, no ani to ich neodradí od radosti zo súťaženia s priateľmi. Slováci obľubujú biliard, stolný futbal alebo šípky, pri ktorých je o zábavu postarané.

Mnoho hráčov má medzery v pravidlách šípok. Myslia si, že víťazí ten, kto trafí do červeného stredu. Lenže je množstvo typov hry šípok. Jedna z možných hier je zbaviť sa 301 bodov, s ktorými hráč začína – každý hod znamená konkrétny počet bodov, ktoré sa od 301-ky odrátajú a cieľom je dohádzať sa až k nule. Prvý hráč, komu sa to podarí, vyhráva.

V hre Gambrinus šípkari sa hrajú šípky typu high score, ktoré sa nastaví na automate. Hráči sa snažia v siedmich kolách hodiť čo najviac bodov. Výhodou je, že sa partie môžu turnajov zúčastňovať viackrát a priebežne nahrávať viac bodov, ktoré sa následne sčítajú.

zdroj: Gambrinus

Ak sú šípky aj tvoja obľúbená hra, stačí si spoločne vytvoriť partiu 4 ľudí, ktorí sa s tebou prihlásia do šípkarského turnaja od Gambrinusu a o zábavu máte postarané. Jedinou podmienkou je tím 4 hráčov, z ktorých maximálne jeden môže mať aktívne členstvo v profesionálnej šípkarskej asociácii.

Tím priebežne zbiera body, na základe ktorých sa určuje poradie. Finálny turnaj bude prebiehať medzi 10 najlepšími tímami s najvyšším počtom nahraných bodov, kde súťažia o hlavnú výhru 4 000 €.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech