Pred dôchodkyňou onanoval, obeti ukradol topánku. „Výťahový násilník“ je konečne v putách

  • Martin Duna skončil v putách
  • V Česku je odsúdený za znásilnenie 28 žien
  • Sériový násilník teraz čelí obvineniam zo strany slovenských policajtov
Martin Duna
Na fotografii je Martin Duna v putách. Fotografia výťahu je ilustračná, TASR/Radovan Stoklasa, Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj
  • Martin Duna skončil v putách
  • V Česku je odsúdený za znásilnenie 28 žien
  • Sériový násilník teraz čelí obvineniam zo strany slovenských policajtov

Z bratislavských ulíc sa nepozorovane vytratil „výťahový násilník“. Obávaný Martin Duna mal na Slovensku sexuálne obťažovať ženy dlhé mesiace. No verejnosť sa to, o koho naozaj ide, dozvedela až po jeho zadržaní.

Za menej ako rok v Českej republike znásilnil 28 žien. Ústecký okresný súd ho poslal v roku 2005 za násilie, vydieranie a výtržníctvo na 7 rokov za mreže. Dunovi nariadili aj ochrannú liečbu, pretože podľa znalcov trpel sexuálnou deviáciou a fetišizmom.

Martin Duna si v Česku odpykal svoj trest, prepustili ho na slobodu. No po takmer dvoch dekádach začali sexuálne útoky pribúdať v uliciach Bratislavy.

Z bytovky utiekol s jej topánkou

41-ročnú ženu napadol v apríli 2022 vtedy ešte neznámy muž v bytovom dome na Svätoplukovej ulici. Prenasledoval ju a keď ju na schodisku chytil, tvár jej tlačil k zemi. Žena sa bránila zubami-nechtami a útočníka viackrát udrela do rôznych častí tela. A tak jej po nevydarenom traumatizujúcom útoku Duna ukradol aspoň topánku.

Onanoval nad jej nohami

V druhom prípade, ktorý slovenskí policajti zadokumentovali v máji 2022, mal Duna na námestí SNP prísť za kurátorkou výstavy, ktorú tam organizovala. „Ak nechceš, aby som ti ublížil, rob, čo ti poviem,“ pošepkal jej do ucha a následne začal žene bozkávať chodidlá a onanovať nad ňou. Po piatich minútach, zrejme po jeho vyvrcholení, Duna žene poďakoval a z miesta činu ušiel.

Ohrozoval pedagogičky

V januári tohto roku v priestoroch zborovne jednej z bratislavských základných škôl si mal stíhaný Čech zobrať na mušku učiteľku, ktorú oslovil pod zámienkou darovania finančných prostriedkov škole. Po chvíli mal však deviant odhaliť svoju pravú tvár a učiteľke sa v zborovni začal vyhrážať nožom. Žena, našťastie, Dunovi unikla a on nato odišiel z priestorov školy.

Čítaj 10 dní zadarmo PREMIUM články

Zdroje: iDNES.cz, iDNES.cz, Facebook/Polícia SR - Bratislavský kraj 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá