Pred koronou nonsens, teraz realita. Vo Francúzsku či Španielsku si môžeš za pár eur na noc prenajať celý ostrov

  • Ubytovanie na súkromnom ostrove v Španielsku a priamo na zámku stojí na osobu len 12 eur, v Nórsku zas v odľahlej chatke 26 eur
  • Prenajať si súkromný ostrov dnes nie je žiadny problém
  • Zabudni na pandémiu a uži si dovolenku v raji
ostrov
Unsplash/Alex Block, Unsplash/Alejandro Luengo
  • Ubytovanie na súkromnom ostrove v Španielsku a priamo na zámku stojí na osobu len 12 eur, v Nórsku zas v odľahlej chatke 26 eur
  • Prenajať si súkromný ostrov dnes nie je žiadny problém
  • Zabudni na pandémiu a uži si dovolenku v raji

O pár mesiacov začína dovolenková sezóna. Či bude taká ako minulé roky, je stále otázne. Koronavírus zo sveta len tak nevymizne. Cestovný ruch trpí a s ním trpia aj ľudia, ktorým je doma medzi štyrmi stenami už dlho, a najradšej by sa vytratili na dovolenku do zahraničia.

Vieš si predstaviť, že by si si prenajal ostrov, odhodil rúško a konečne sa voľne pohyboval? Táto predstava môže byť skutočnosťou, a to len za niekoľko eur. Viaceré európske krajiny totiž ponúkajú na prenájom svoje ostrovy. Nebudeš bývať v stane, ale priamo vo vilách, ktoré ponúkajú nádherné panoramatické výhľady. Ponuku ostrovov zverejnil The Sun.

Chorvátsko, Host

Chorvátsko je obľúbené z viacerých dôvodov. Jedným z nich je vzdialenosť od našej krajiny, druhý zas napríklad ten, že nemusíš ovládať žiadny cudzí jazyk. Stačí slovenčina. Nehovoriac o tom, že slovenské more je predsa v Chorvátsku. Malý rozprávkový ostrov Host sa nachádza na začiatku Visského zálivu. Názov dostal podľa anglického dôstojníka Williama Hosteho, ktorý pri ňom v roku 1811 v námornej bitke porazil francúzsku flotilu.

Vila na prenájom poskytuje výhľad na otvorené more a prístav Vis. Dostaneš sa tam súkromnou loďou alebo organizovaným transferom. Pokoj, azúrové more a žiaden koronavírus. Aj vďaka tomu bude tvoja dovolenka nezabudnuteľná. Hostia majú k dispozícii okrem vily aj celý ostrov s rozlohou 44 000 metrov štvorcových. Noc na ostrove stojí 738 eur, ak sa však vyberiete šiesti, jedna noc ťa vyjde na 123 eur.

 

Taliansko, Valle Falconera

Presuňme sa do temperamentného Talianska. Človek akoby na moment utiekol z reality a ocitol sa na mieste, ktoré vyvoláva dokonalý pocit harmónie, lásky a samozrejme chutného jedla. Čo sa tak ubytovať napríklad v blízkosti Benátok? Neďaleko nich, priamo v benátskej lagúne, sa totiž nachádza súkromný ostrov Valle Falconera. Dokonalé prostredie na oddych. V dome postavenom v rustikálnom štýle môže bývať až 16 hostí. Každú zo súkromných izieb si môžeš prenajať tiež osobitne. Prenájom stojí 595 eur na noc, ale ak zoženieš 15 priateľov, zaplatíš iba 39 eur.

Španielsko, Calas de Burguillo

Neďaleko Madridu si môžeš takisto prenajať súkromný ostrov. Bývať budeš priamo na zámku. Ponúka štyri spálne pre osem osôb. K dispozícii je tiež päť luxusných stanov, pričom v každom môže byť ubytovaných šesť hostí. Celkovo teda v tomto objekte môže byť ubytovaných 38 ľudí. Na prízemí zámku Calas de Burguillo sa nachádza veľká veranda, z ktorej hostia vstupujú do kuchyne, ktorá je kompletne vybavená. V jedálni je dokonca aj krb.

Okrem toho sa v hradnej veži nachádza luxusná spálňa s veľkou posteľou a vlastnou kúpeľňou so samostatným vchodom. Na tom celom je najlepšia cena. Celý objekt stojí 450 eur na jednu noc. Ak by vás išlo osem, na jedného to vyjde 56 eur. Za ubytovanie na súkromnom ostrove a priamo na zámku to je dobrá cena. 

zdroj: GlampingHub,Calas del Burguillo

Francúzsko, Périgord

Francúzsko – krajina lahodného vína, lásky, kontrastov, emócií. Užiť si romantiku vo dvojici je príjemná predstava a krajšia ešte viac ako budeš bývať na súkromnom ostrove.

Malá chata Périgord pri jazere je síce skromnejšia vybavená, ale nič to nemení na tom, že je útulná. Z postele si môžeš vychutnávať ničím nerušený výhľad na jazero. Vo vnútri je iba jedna izba a sprcha. Chatka však ponúka aj vírivku a fínsku saunu. Domáci personál ti každé ráno pripraví raňajky, kde nebudú chýbať croissanty. Na osobu jedna noc vyjde na 94 eur.

Grécko, Ios

Kolíska európskej civilizácie. Antická krajina plná mýtov, legiend a krásnych zákutí. Grécky ostrov Ios patrí do súostrovia Kyklady v Egejskom mori a vďaka svojej blízkosti býva často pre turistov z ostrova Santorini obľúbeným cieľom ich výletov. Ty si môžeš na ňom prenajať modro-bielu vilu Saponohoma Greek s kapacitou pre 13 osôb. K dispozícii je tiež upratovačka a kuchár, ktorí sa o teba počas pobytu postarajú. Vila Saponohoma Greek má vlastnú pláž, ktorá je obklopená 34 hektármi zelene. Prenájom vily v prepočte na jednu osobu stojí 450 eur na týždeň. 

zdroj: Beach Villa /Private Beach/Vrbo

Škótsko, ostrov Skye

Mnoho škótskych ostrovov je neobývaných, ale na ostrove Skye je pre návštevníkov prístupný služobný dom. K dispozícii sú štyri spálne pre osem osôb. Okrem pár divokých zvierat tam nikoho nestretneš.. Každá spálňa má vlastnú luxusnú kúpeľňu. Z dobre vybavenej kuchyne si môžeš užiť nádherný výhľad ostrov Ornsay. Ak ťa však samota omrzí, na neďalekom ostrove môžeš zavítať do tradičnej škótskej krčmy. Využiť môžeš malú loď, ktorá je súčasťou vybavenia domu. Za noc zaplatíš 634 eur, na osem osôb to vychádza na 80 eur na jedného.

Nórsko, Vesterøy

Hodinu od Osla leží v Nórskom mori ostrov Vesterøy, na ktorom nájdeš malú chatku pre osem ľudí. Nečakaj však žiadny luxus. Nie je tam tečúca voda a elektrina často hapruje. Na ostrove je ale obchod, kde si vodu vieš kúpiť. Táto ponuka je však skôr pre dobrodruhov, ktorí toho nepotrebujú veľa. Ak nájdeš 7 odvážlivcov, ktorí sa tam s tebou vyberú, za noc zaplatíš niečo cez 26 eur. Ak si samotár, tak ťa to vyjde na 220 eur na noc.

Zdroje: The Sun, Vrbo, Airbnb

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK