Pred sídlom šéfa Lesov SR pristála kopa hnoja. Podľa farmárov do podniku dosadil ľudí z éry SNS a Smeru

  • Farmári umiestnili pred sídlo šéfa Lesov SR kopu hnoja
  • Vyjadrujú tak nesúhlas s niekoľkými krokmi
Ilustračný obrázok
Patrik Magdoško
  • Farmári umiestnili pred sídlo šéfa Lesov SR kopu hnoja
  • Vyjadrujú tak nesúhlas s niekoľkými krokmi

Pôdohospodárska potravinová istota si pre generálneho riaditeľa Lesov SR pripravila nemilé prekvapenie. Pred budovu Lesov SR v Banskej Bystrici totiž aktivisti zo spomínanej iniciatívy vysypali kopu hnoja.

Dôvodov bolo niekoľko

Farmár Patrik Magdoško nám napísal, že k podobnému kroku ich viedlo niekoľko dôvodov.

„Máme za to, že pán generálny riaditeľ pri reorganizácii lesov a personálnych nomináciách na novovzniknuté závody vrátil naspäť do pozícií ľudí z éry SNS a Smeru, kde minimálne 6 terajších, či už menovaných alebo poverených riaditeľov nových závodov, pôsobilo za vlád Smeru a SNS vo vysokých funkciách v Lesy SR,“ uviedol Magdoško.

Ďalším dôvodom mala byť podľa neho poľovačka v CHKO Poľana, kde viedli prvé kroky generálneho riaditeľa lesov Köszegyho. Ten si v CHKO Poľana bezodplatne 16.9. ulovil jeleňa a neskôr, taktiež bezodplatne, muflóna.

Hrubo narušil povinnosti pri správe majetku

Za najzávažnejší dôvod však považujú svojvoľné rozhodnutie o pridelení poľovného revíru Višničky v užívaní štátneho podniku Lesy SR.

Dohoda o urovnaní č. 6335/420/2021 prinavrátila tento revír späť bez výberového konania organizácii Poľovnícka organizácia Vysoká- Višničky, ktorá bola spájaná s pánom Kvietikom. Písal o tomto .Týždeň aj Trend. Strana SAS podala pre tieto poľovné revíry podnet na kontrolu NKU v roku 2019. Touto svojvoľnou dohodou pán Köszegy jasne porušil verejnú obchodnú súťaž, keď v prvej časti tejto dohody je jasne uvedené, že pôvodná zmluva 638/2018/lsr, zo dňa 31.10.2018 zaniká ku dňu 7.9.2021,“ objasňuje Magdoško.

zdroj: Patrik Magdoško

Pokladá si preto otázku, ako je možné, že bez výberového konania bola uzavretá pokračujúca zmluva do roku 23.7.2033.

Pán Köszegy hrubo narušil povinnosti pri správe majetku. Každým dňom v zotrvaní riaditeľa Köszegyho v štátnom podniku Lesy SR je škoda pre Lesy a výsmech celému podniku, týmito krokmi, aké priniesol pán Köszegy, sa potvrdzujú slová pána Jána Mičovského, bývalého ministra,“ objasnil farmár.

Kopa hnoja pred budovou podniku nevyjde nazmar, farmári ju podľa Magdoška venovali mestu Banská Bystrica na hnojenie záhrad. Hnoj zabalený vo fólii čaká na vyzdvihnutie.

Zdroj: Patrik Magdoško 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie