Predáva sa najužší dom v Londýne. Jeho šírka je len 1,7 metra, jeho cena je však astronomická

  • Na šírku má len 1,7 metra, pričom najužším miestom je kuchyňa
  • Postavený bol na prelome 19. a 20. storočia. Sídlil v ňom obchod s klobúkmi
  • Neprehliadnuteľný je aj vďaka modrej farbe
najužší dom
AFP
  • Na šírku má len 1,7 metra, pričom najužším miestom je kuchyňa
  • Postavený bol na prelome 19. a 20. storočia. Sídlil v ňom obchod s klobúkmi
  • Neprehliadnuteľný je aj vďaka modrej farbe

V londýnskej štvrti Shepherds Bush sa nachádza dom, ktorý má šírku len 1,7 metra. Natlačený je medzi kaderníctvom a lekárskou ambulanciu, pričom vyzerá ako bláznivý výstrelok umelca. Kedysi v ňom však sídlil viktoriánsky obchod s klobúkmi. Horné poschodia boli obytnými priestormi. 

Postavený bol na prelome 19. a 20. storočia. Podľa agentúry AFP ide o jedinečnú súčasť anglickej histórie. Realitný maklér David Myers povedal, že je zobrazením magického Londýna. „Vo výklade je staromódna lampa, ktorá pripomína minulosť.“

 

Nadpriemerná cena 

V súčasnosti je najužší dom v Londýne na predaj za 950 000 libier. Keďže priemerná cena domu v hlavnom meste Anglicka sa pohybuje okolo sumy 256 000 libier, ide o premrštenú cenu.

Stojí menej ako byt v Bratislave: Nádherný a jednoduchý dom si objednáš cez internet a zložíš

Najužšou časťou je kuchyňa, z ktorej sa prechádza do dvakrát tak veľkej jedálne. Za ňou sa nachádzajú francúzske dvere, cez ktoré je možné vojsť do záhrady, ktorá je veľká 2,5 metra. 

Na prvom poschodí je spálňa a pracovňa, ktorá má strešnú terasu s výhľadom na strechy a komíny západného Londýna. Na druhom poschodí je zas sprchovací kút, pričom točité schody vedú na tretie poschodie, kde je hlavná spálňa.

Myers informuje, že dom bol navrhnutý pre mladý pár alebo jednotlivca, ktorý ocení jeho krásu. „V Londýne sa nachádzajú päťpodlažné domy, ktoré nemajú taký jedinečný priestor a takú osobitosť ako tento.“

Ak sa nájde kupec, ktorý bude ochotný ho kúpiť za takmer milión libier, hodnota domu sa od roku 2006, kedy bol predaný za  488 500 libier, zdvojnásobí. „Keď chcete niečo originálne, musí sa to odraziť na cene.“ Myers si myslí, že kvôli svojmu nezvyčajnému usporiadaniu si zaslúži viac.

Zdroje: AFP, Denník N

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech