Predstavili najdrahší šperk na svete. Ukrýva v sebe parfum

  • Najdrahší šperk má hodnotu niečo cez 1,5 milióna eur a má pomôcť charite
  • Vyrábali ho tri roky a názov šperkárskej firmy bol inšpirovaný excentrickou rímskokatolíckou bazilikou Sagrada Familia v Barcelone
sperk
Ilustračný obrázok (unsplash.com)
  • Najdrahší šperk má hodnotu niečo cez 1,5 milióna eur a má pomôcť charite
  • Vyrábali ho tri roky a názov šperkárskej firmy bol inšpirovaný excentrickou rímskokatolíckou bazilikou Sagrada Familia v Barcelone

V Barcelone predstavili najdrahší šperk sveta, ktorý je zároveň parfumom. Jeho cena sa odhaduje na 1,6 milióna eur.

Polovicu výťažku z predaja má dostať miestna nadácia podporujúca detských pacientov v nemocniciach v rôznych krajinách. Informoval o tom v nedeľu miestny denník El Periódico, dnes česká agentúra ČTK.

Zhotovili ho za tri roky

Šperk, ktorý vyzerá ako čelenka a ktorého súčasťou sú štyri fľaštičky parfumu, je prvým výtvorom firmy Sagrada. Tú založil podnikateľ Amar Abdal Džalíl zo Spojených arabských emirátov, ktorý žije už niekoľko rokov v Barcelone. Práve tamojšia monumentálna bazilika Sagrada Familia inšpirovala arabského podnikateľa k názvu jeho novej firmy.

zdroj: Ilustračný obrázok (unsplash.com)

Neobvyklý šperk-parfum vytvorili šperkári barcelonského klenotníctvo Bagués-Masriera, ktorí na ňom pracovali tri roky. Zasadili do neho okrem iného 345 diamantov, 56 zafírov a 26 smaragdov. Farebný šperk pripomína chrámovú vitráž a spoločný uzáver jeho parfumov tvorí zlatá páska, ktorá má evokovať morskú vlnu.

Myslím, že Gaudí by bol s týmto parfumom veľmi spokojný,“ myslí si jeho autor Jimmy Boyd, fascinovaný dielom tohto barcelonského architekta, ktorý navrhol okrem iného doteraz stále nedokončenú baziliku Sagrada Familia.

Vedeli ste, že keď Gaudího zrazila električka, mal pri sebe čokoládu a orechy? A že mal obľúbené číslo 18?“ povedal Boyd denníku El Periódico.

Práve toľko rôznych zložiek, vrátane vône čokolády, orechov, ruže, bergamotu či jazmínu, Boyd do parfumu namiešal.

To je pritom veľmi málo, zvyčajne ich má parfum tak 70 až 150,“ dodal.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech