Predtým ako Nick prehral boj s rakovinou, vylepšil svojim nápadom každodenný život desiatkam detí

  • Za krátky čas, čo tu bol, stihol vylepšiť a spríjemniť život mnohým deťom a jeho posolstvo sa môže niesť ešte dlho. Možno stihol viac, ako niektorí za celý život.
designer-iv-poles-for-kids
  • Za krátky čas, čo tu bol, stihol vylepšiť a spríjemniť život mnohým deťom a jeho posolstvo sa môže niesť ešte dlho. Možno stihol viac, ako niektorí za celý život.

Predtým, než prehral svoj boj s leukémiou a s nádorom, ktorý mal v mozgu, Nick Konkler sa rozhodol využiť svoj čas tým, že pomôže ostatným deťom na Zemi v boji proti rakovine. Nick bojoval s rakovinou od štyroch rokov. Pri tomto boji si všimol rôzne veci (o ktorých nevedel ani nemocničný personál), napríklad keď jedno dievčatko z detskej nemocnice Mary Bridge malo problémy s infúziou a on sa rozhodol, že s tým niečo urobí.

Prišiel teda s inovatívnym nápadom v podobe „lili pad“ (rôznofarebná tyč na kolieskach), ktorá umožňuje malým deťom ľahšie manévrovať po chodbách nemocnice. Jeho matka hovorila s denníkom TODAY a poznamenala: „K tejto tyči sú deti pripojené 24/7, takže ak musia vstávať a ísť niečo robiť, tyč ide s nimi.“ Konklerov super nápad teda uľahčuje deťom pohyb po nemocnici a tiež ponúka, aspoň aké také „pohodlie“, keď si môžu na dosku sadnúť a nechať sa tlačiť.

designer-iv-poles-for-kids

Foto: inhabitots.com

Konklerov plán bol postaviť „lily pad“ pre každé dieťa v jeho miestnej nemocnici, ale nikdy nedostal k uskutočneniu tohto pekného, inovatívneho a ľudského projektu. Vo februári 2015, Nick iba v 17 rokoch, bohužiaľ prehral boj s rakovinou. Prekvapivo však Nickovi múdri a šikovní spolužiaci zo strednej školy v Auburn Riverside, si uctili jeho pamiatku a inovatívny nápad tak, že sa dohodli, že sa zhromaždia v jeden víkend v škole a postavia čo najviac „lili pado-ov“. Prišli aj študenti z dizajnérskych a umeleckých odborov, ktorí ručne namaľovali tieto „lili pady“ rôznymi farbami. Lily pady sa potom dostali do miestnej detskej nemocnice – Mary Bridg, kde umožnili mladším pacientom sa v nemocnici pohybovať s ľahkosťou.

designer-iv-poles-for-kids-created-by-cancer-victim

Foto: inhabitots.com

Jeho matka povedala: „Myslím, že je to zábavné vidieť, ako deti na nich jazdia, pretože to je to, čo by si prial.“ Je pekné vedieť, že aj mladí ľudia takto myslia na druhých. Nick môže byť vzorom pre mnohých nás.

Zdroj článku: inhabitots.comZdroj prezentačného obrázku: inhabitots.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech