PREHĽAD: Otváracie hodiny obchodov sa cez sviatky menia, v tieto dni nenakúpiš vôbec nikde

  • Priprav sa na to, že si veľkonočný nákup budeš musieť spraviť pred sviatkami
  • Väčšina obchodných reťazcov bude zatvorená
potraviny veľká noc obchody otváracie hodiny
Otváracie hodiny, TASR/Radovan Stoklasa, Jaroslav Novák
  • Priprav sa na to, že si veľkonočný nákup budeš musieť spraviť pred sviatkami
  • Väčšina obchodných reťazcov bude zatvorená

V piatok, nedeľu a pondelok cez veľkonočné sviatky v obchodných reťazcoch Billa, COOP Jednota, Kaufland a Lidl Slováci nenakúpia. Agentúru SITA o tom informovali hovorcovia jednotlivých spoločností.

Pred veľkonočnými sviatkami bude mať Billa otvorené v štandardných otváracích hodinách. Väčšina jej predajní je otvorená v čase od 7:00 do 20:00. V piatok, nedeľu a v pondelok bude mať Billa zatvorené.

Potraviny, predovšetkým čerstvý sortiment ako ovocie, zeleninu, chlieb, mäso či mliečne výrobky, si zákazníci budú môcť dokúpiť v sobotu. Vtedy bude mať Billa otvorenú väčšinu predajní tiež od 7:00 do 20:00.

Kaufland bude mať okrem spomínaných zatvorených dní – piatok, nedeľa a pondelok otvorené vo štvrtok a sobotu, v rovnakých otváracích hodinách ako Billa. Aj Lidl je počas troch dní zatvorený a otvorené má vo štvrtok a sobotu od 6:30 do 20:00. V utorok (6. apríla) sa jeho obchody otvoria od 7:00.

nákupy vianoce covid tesco lidl billa
zdroj: Facebook/Lidl

Počas Veľkého piatka, Veľkonočnej nedele a Veľkonočného pondelka budú zatvorené aj všetky predajne COOP Jednoty. Otváracie hodiny ostatné dni je však podľa spoločnosti pre viac ako 2 000 predajní ťažké konkretizovať. Všetky však budú zverejnené na vchodových dverách jednotlivých prevádzok.

Nakoľko spoločnosť Metro nie je obchodným reťazcom, má počas Veľkej noci otvorené všetky dni okrem nedele. V piatok a sobotu tam zákazníci nakúpia od 8:00 do 20:00 a v pondelok od 10:00 do 20:00. Zlatí a strieborní partneri Metra budú môcť jeho predajne navštíviť v piatok a sobotu už od 7:00, respektíve 6:00.

V pondelok potom podobne ako bežní zákazníci od 10:00. Čerpacie stanice Metra budú mať otváracie hodiny počas Veľkej noci rovnaké ako otváracie hodiny predajní pre zlatých a strieborných partnerov. Agentúra SITA oslovila so žiadosťou o reakciu aj spoločnosť Tesco, tá ju do uzávierky neposlala.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK