PREHĽAD: Slovenské vianočné trhy ti vyrazia dych. Už čoskoro začnú, na týchto nemôžeš chýbať

  • Vianočné trhy už o pár dní rozradostia Slovákov
  • Vieme, ako to bude vyzerať v krajských mestách
bratislava vianoce trhy
Ilustračný obrázok, Visit Bratislava/Matej Kovac
  • Vianočné trhy už o pár dní rozradostia Slovákov
  • Vieme, ako to bude vyzerať v krajských mestách

Bez obľúbených stánkov s lokšami, punčom či ražniči si už vianočné stánky ani nedokážeme predstaviť. Vianočné trhy v krajských mestách vždy ponúkajú možnosť dobre sa najesť, zabaviť sa počas koncertov známych hudobných osobností a nakúpiť si vianočné darčeky od zručných slovenských remeselníkov.

Vo všetkých prípadoch sa tohtoročné vianočné trhy v krajských mestách otvoria už v novembri alebo v prvý decembrový deň. Prinášame ti preto prehľad ich otvorenia, noviniek a hudobného programu, na ktorý sa môžeš tešiť.

Bratislava

V hlavnom meste sa každoročne konajú tie najospevovanejšie vianočné trhy na Slovensku, ktoré v tomto roku chystajú viacero noviniek. Začnú sa vo štvrtok 23. novembra 2023 na Hlavnom námestí, no slávnostné otvorenie s rozsvietením 12-metrového vianočného stromčeka bude až v piatok, 24. novembra o 18:00.

V prípade stromčeka ide o 34-ročný smrek s výškou 12 metrov. Darovali ho z bratislavskej Karlovej Vsi. Konáre stromu po Vianociach poslúžia ako potrava pre zvieratá v bratislavskej zoo, ako informuje TASR. Trhy budú tentokrát o čosi dlhšie a budú trvať až do 31. decembra 2023, pričom počas sviatkov sa na pár dní zatvoria. 

Novinkou budú takzvané „prívetivé zóny“, ktoré môžu návštevníci využiť na oddych od rušných ulíc so stánkami. Otvorené budú od 10:00 do 22:00 a keďže mesto hľadí aj na ekológiu, pripravilo si pre návštevníkov vratné poháre.

Trnava

Začiatok trhov na Trojičnom námestí a Hlavnej ulici je naplánovaný na 24. november a trvať bude do 22. decembra. Mesto tento rok uprednostní predajcov s ponukou výrobkov ľudových remeselníkov a tovaru vianočného charakteru. Súčasťou kultúrneho programu budú okrem iného aj speváci Katka Koščová a Martin Harich či skupina Fragile, informuje Trnavské rádio.

Vianočne trhy Trnava
zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: TASR, Trnavské rádio, trencinak.sk, presovak.sk, kosicednes.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá