Prehľad TOP ojazdených áut, za ktoré nedáš viac ako 5 000 eur. Ford, Škoda aj BMW

  • Pre nedostatok financií ľudia siahnu po jazdených autách
  • Toto sú TOP „jazdenky“ do 5 000 eur
kúpa ojazdeného auta
Ilustračná foto Canva/Povozniuk, Canva/StefanDahl
  • Pre nedostatok financií ľudia siahnu po jazdených autách
  • Toto sú TOP „jazdenky“ do 5 000 eur

Ojazdené autá sa stali populárnou voľbou hlavne pre ľudí, ktorí hľadajú cenovo dostupný a spoľahlivý dopravný prostriedok. S rastúcim trhom ojazdených vozidiel sa otvárajú možnosti pre kúpu áut rôznych značiek, modelov a vekových kategórií. Výhodou je nielen nižšia cena v porovnaní s novými vozidlami, ale aj menšie odpisy hodnoty v priebehu času.

Avšak, s týmto rozhodnutím prichádzajú aj určité riziká, ako sú potenciálne skryté mechanické problémy a neistá história vozidla. Preto je dôležité, aby si pred kúpou takéhoto auta urobil dôkladný prieskum a kontrolu. Prinášame ti prehľad tých najlepších a najspoľahlivejších ojazdených áut do 5 000 eur.

Ford Fiesta

Viacerí odborníci zaraďujú do rebríčkov TOP jazdeniek hlavne Ford Fiesta s rokmi výroby 2013 – 2017. Portál  World Used Cars Hub označil Ford Fiesta za jedno z najlepších malých ojazdených áut v rozpočte do 5 000 eur. Toto auto ulahodí najmä ľuďom, ktorí jazdia po meste alebo potrebujú dochádzať za prácou.

Vhodné je však vyhnúť sa modelom s automatickou prevodovkou. Sú totiž menej spoľahlivé, automatická prevodovka môže pre milovníkov manuálu tiež kaziť „pointu“ Fiesty a zábavu z jazdy. Ak sa rozhodneš pre jeden z 1-litrových benzínových motorov s označením „Eco Boost“, budeš mať auto, ktoré je efektívne a dostatočne rýchle. Zároveň ale 1,5-litrový naftový agregát TDCi je vhodnou voľbou, pokiaľ počas roka najazdíš veľa kilometrov. 

Škoda Roomster

Portál Autobild do svojho rebríčka zaradil aj Škodu Roomster s rokom výroby 2006 až 2015. Cena za toto auto začína na 2 100 eurách. České kombi ponúka kombináciu kompaktných rozmerov, úsporného pohonu, nekomplikovaného ovládania a dostatočného miesta na zadných sedadlách. Tie sa dajú nielen sklopiť dopredu, ale aj úplne vybrať. Do 4,21-metrového Roomstera tak môžeš naložiť až takmer 1 800 litrov batožiny.

Toto auto sa používa predovšetkým na krátke cesty, a tak väčšina kupujúcich siahne po benzínovom motore. Na dlhé cesty sa ti však oplatí dieselový systém Common Rail uvedený s faceliftom v roku 2010. Modely s najazdenými menej ako 150 000 kilometrami zoženieš do 5 000 eur.

BMW radu 5 (E60)

Ďalšou TOP jazdenkou je podľa Autobildu prekvapivo aj drahšia značka BMW. Tento konkrétny typ s rokmi výroby 2003 – 2010 zoženieš za cenu od 3 500 eur. Typ E60 bol oproti jeho predchodcovi E39 modernizovaný po technickej stránke.

Pokračovanie rebríčka nájdeš na druhej strane. >>>

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane.

Zdroje: World Used Cars Hub, Autobild, Carwow

Najnovšie videá

Trendové videá