Prejdi sa popri Dunaji a spoznaj našu slnečnú sústavu

  • Space Walk - náučná prechádzka slnečnou sústavou v Bratislave už 28.5.2017. Určite sa oplatí prísť.
spacewalk
pexels.com/pexels.com
  • Space Walk - náučná prechádzka slnečnou sústavou v Bratislave už 28.5.2017. Určite sa oplatí prísť.

Ľudia by si nemali myslieť, že Zem je plochá. Chceme vzdelávať zážitkovou formou a priniesť vesmír bližšie k ľudom. Rozhodli sme sa ukázať, akí sme malí v nekonečnom vesmíre a aká krehká je naša planéta Zem. Pozývame Vás na verejné náučné podujatie Space Walk dňa 28.5.2017 od 10:00 – 17:00. Prejdite sa modelom našej slnečnej sústavy na 3km trase od Tyršovho nábrežia po Lafranconi.

foto: archív Space walk

Pri každej planéte bude jej model v realistickej mierke, infotabuľa so zaujímavosťami a úloha. Riadiace stredisko a organizačný stan sa bude nachádzať pri planéte Zem oproti SunDeck-u. O 10:30 bude krátka tlačová beseda o tomto podujatí, info ohľadom vývoja rakety na suborbitálne lety a priestor na Vaše otázky, či rozhovor. Na podujatí bude unikátny sprievodný program – vesmírny simulátor, kde si každý bude môcť vyskúšať pristáť s raketoplánom. Budete môcť v prípade priaznivých podmienok sledovať Slnko cez teleskopický ďalekohľad.

foto: pexels.com

Vo virtuálnej realite sa ocitnete vo vesmíre a budete môcť navštíviť planéty a pohadzovať ich priestorom. Na podujatí bude vystavený aj model prvej slovenskej družice skCUBE, ktorá už onedlho poletí do vesmíru so SpaceX-om a príde aj astronaut v skafandri. Všetci, ktorí splnia úlohy pri planétach, budú zaradení do žrebovania o vecné ceny a zážitky od našich partnerov. Budete môcť vyhrať lístky na Spaceman Championship, poukážky do virtuálnej reality, vesmírne tričká, a ďalšie vecné ceny.

Tešíme sa na Vás.

Viac info TU

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech