Prekonali „drobné rozdiely“ a idú „zachrániť Slovensko“. Fico a ex-kotlebovec Uhrík budú spolu protestovať

  • V Košiciach sa bude konať protest, ktorý organizuje Milan Uhrík s Robertom Ficom
  • Dvojica vyzýva Slovákov a ostatných politikov, aby sa k ním pridali
pjimage - 2021-07-29T112215.246
TASR/Martin Baumann TASR/Jaroslav Novák
  • V Košiciach sa bude konať protest, ktorý organizuje Milan Uhrík s Robertom Ficom
  • Dvojica vyzýva Slovákov a ostatných politikov, aby sa k ním pridali

Milan Uhrík a Robert Fico sa dohodli na spoločnom proteste, ktorý by sa mal konať 1. septembra v Košiciach. Informoval o tom Uhrík na svojom Facebooku. Dodal, že pôjde o masový protest.

„Protestovať pred prezidentským palácom či úradom vlády už nemá zmysel. Čaputová, Matovič či Naď kašlú na ľudí a ich vôľu. Títo budú naďalej podpisovať zákony proti ľudom, aj keby to mali robiť z pivnice či exilu,“ píše Uhrík.

Dohodli sme sa s Robertom Ficom na spoločnom masovom proteste. Pridajú sa aj ďalšie strany?Hnutie 🇸🇰 REPUBLIKA po…

Posted by Milan Uhrík • Republika on Wednesday, July 28, 2021

Nezabudol ani podotknúť, že s Ficom dokázal rokovať, prekonať drobné rozdiely zjednotiť sa v podpore spoločného protestu. Uhrík taktiež uvádza, že ich cieľom nie je „politikárčiť“„Budeme tam všetci spolu, slušne – ako občania za občanov. Ide nám o slobodu, o Slovensko a jeho záchranu. Všetko ostatné musí ísť bokom!“ píše v príspevku.

Uhrík vyzýva aj ostatné strany a občanov Slovenska, aby sa k nemu a Ficovi pridali. Konštatuje, že je čas zatlačiť na Ústavný súd v Košiciach, ktorý jediný môže túto vládu slušným a legitímnym spôsobom zastaviť. Nezabudol však podotknúť, že Ústavný súd v Košiciach už občanov niekoľkokrát sklamal. Všetky tieto sklamania sú spojené s pandémiou a opatreniami.

zdroj: Uhrík, Kotleba, Scholár (TASR)

Keď sa komunista spojí s fašistom

Presne takto opísal spoluprácu Fica s Uhríkom poslanec NR SR Juraj Šeliga. „Toľko sme z úst R. Fica počúvali o hrádzi proti extrémizmu. Toľko sme počúvali o tom, že rozhodnutia Ústavného súdu treba rešpektovať… Ale boli to len prázdne reči. Dnes sa bojí, a preto ako topiaci sa už aj fašistickej slamky chytá,“  píše na svojom Facebooku.

Šeliga kritizuje spojenie tejto dvojice a ich tvrdenie, že je potrebné tlačiť na Ústavný súd. „Sú to tí, čo nevedia povedať jasné nie holokaustu a nenávisti, ktorú šíril fašizmus. Pamätáte si, lebo oni nie sú historici,“ dodáva poslanec.

Topiaci sa aj slamky chytá. Alebo keď sa spojí komunista s fašistom. Toľko sme z úst R. Fica počúvali o hrádzi proti…

Posted by Juraj Šeliga – Za ľudí on Thursday, July 29, 2021

„Fico a Mazurek na pódiu zdiskreditujú akúkoľvek kritiku. Jeden na to, aby zachránil kamarátov pred basou a druhý, aby získal čo najviac voličov od Kotlebu. Fašista s komunistom však krajinu nikam neposunú. História je jasným dôkazom,“ uvádza Šeliga na záver. 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech