Prekvapivý záver vyšetrovania smrti 16-ročného super pretekára. Jakub zahynul tragicky v Martine

  • Po roku sme zisťovali, v akom štádiu je vyšetrovanie smrti českého pretekára v Martine
  • 16-ročný Jakub zomrel po fatálnom náraze do nosnej konštrukcie
Jakub Gurecký
Na fotografii je český supertalent Jakub Gurecký, Instagram/Jakub Gurecký
  • Po roku sme zisťovali, v akom štádiu je vyšetrovanie smrti českého pretekára v Martine
  • 16-ročný Jakub zomrel po fatálnom náraze do nosnej konštrukcie

Ubehol takmer rok od hroznej tragédie, ktorá sa odohrala v motokárovej hale v Martine. 7. februára tam po fatálnom náraze do nosnej konštrukcie zahynul 16-ročný český supertalent. Po 12 mesiacoch od nehody sme zisťovali, kto za smrť nádejného pretekára Jakuba Gureckého nesie zodpovednosť.

Odpoveď je viac než prekvapivá – policajti v prípade zastavili trestné stíhanie a to bez obvinenia konkrétnej osoby. „Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Martine viedol vyšetrovanie vo veci prečinu usmrtenie. Toto vyšetrovanie ukončil záverečným rozhodnutím, a to zastavením veci, ktoré sa opieralo o posudok znalca z odboru doprava cestná – odvetvie – nehody v cestnej doprave. Obvinenie teda nebolo vznesené žiadnej osobe,“ reagovala na naše otázky policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.

Hala, ktorá bola v čase tragédie na Mestskom úrade v Martine vedená ako kováčska dielňa, je dodnes v prevádzke. Pričom už v minulosti dve štátne inštitúcie poukázali na to, že rozhodne nie je určená pre motorky. 

A to Slovenská motocyklová federácia, ktorá sa vyjadrila, že hala nebola oficiálnym tréningovým priestorom. „K celej tragickej udalosti sa z pozície SMF nevieme vyjadriť, nakoľko nám nie sú známe priestory v Martine, kde sa tragédia odohrala. Nie je to oficiálny tréningový priestor, bola to čisto súkromná záležitosť majiteľov priestorov a menovaného zosnulého jazdca,“ povedala vtedy pre portál Zregionu.sk Tatiana Kašlíková zo sekretariátu Slovenskej motocyklovej federácie.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Jakub Gurecký #59 (@gureckyjakub)

Aj zamestnanci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Martine vtedy zaujali jasné stanovisko. „Neviem si ani predstaviť, že by v uzavretom priestore bývalej strojárskej haly chodili motorky, kde je úplne iná úroveň emisií a úplne iné požiadavky aj na servis aj na iné veci,“ povedal jeden z pracovníkov. 

Smrť talentovaného českého motorkára, ktorý mal celý život pred sebou, môžeme teda považovať za akýsi precedens. Dalo by sa povedať, že hocikto, kto si prenajme halu bez akéhokoľvek povolenia a usporiada tam motocyklistický tréning, nespácha ani len priestupok, hoci tam umrelo dieťa – pretože slovenské zákony a legislatíva nemyslia na takéto možnosti. Poďme však priamo k tragickému incidentu.

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroje: Zregionu.sk, northerntalentcup.com, Facebook, Zregionu.sk

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá