Premiér Matovič zvláda COVID-19 veľmi dobre. Pred dvere mu ľudia nosia dary, facebookuje ostošesť

  • Premiér Matovič je už tretí deň v karanténe
  • Spoločnosť mu robí rodina, napriek tomu je podľa jeho slov izolovaný
  • Premiér sa nenudí, pred dom dostáva rôzne dary od občanov či ministra vnútra
matovič karanténa darčeky
Screenshot FB/Igor Matovič
  • Premiér Matovič je už tretí deň v karanténe
  • Spoločnosť mu robí rodina, napriek tomu je podľa jeho slov izolovaný
  • Premiér sa nenudí, pred dom dostáva rôzne dary od občanov či ministra vnútra

Igor Matovič mal pred tromi dňami pozitívny test na koronavírus. Informáciu potvrdil samotný premiér na Facebooku.

Deväť mesiacov neustále bojujem s ľuďmi, ktorí merajú mieru pandémie len množstvom zatvorených barov a huckajú tým ľudí proti opatreniam a (vlastnej) vláde… a priznávam, už nevládzem a tešil som sa aspoň na pár dní bez stresu. Teraz to vyzerá na sviatky iné. Buďte, prosím, mimoriadne opatrní,“ prízvukuje. 

Pôjdeš sa dať zaočkovať?

Vianočné sviatky som mal stráviť ako pomocná sila v nemocnici. S cieľom poukázať na obete nášho sebectva – na chorých, mŕtvych a do úmoru unavených zdravotníkov. Teraz budú zrejme plány trochu iné. Áno, štatisticky by som to mal prežiť bez ujmy, ale ak by som mal možnosť obetovať môj život za život tisícov nevinných obetí, urobím to,“ vyjadril sa premiér.

Zábavka počas karantény

Premiér sa nenudí. Spolu s ním zostala doma zavretá aj celá rodina s jeho dvoma dcérami, avšak premiér je podľa jeho slov doma izolovaný. Na Facebooku uverejňuje posledné dni statusy, ako ho ľudia rôznymi spôsobmi zabávajú.

Pred dom v Trnave dostáva jedlo a rôzne dobroty, ako sám píše v statuse. „Zatiaľ to moje kočky so mnou baví. Pravidelné klop-klop na dvere, otvorím, a tam pri dverách položené niečo dobré pod zub. Len keď zistia, že tatino si všetko nechal na poslednú chvíľu… a Ježiško sa z nenazdajky v karanténe ocitol… obávam sa, že mi nariadia diétu a márne budem ja na klop-klop čakať.“ 

Mimo iné dostal aj „“špeci stromček“. Dar od ministra vnútra, ktorý vyzerá ako skladačka, pri ktorej si musíš postaviť vlastný stromček z drevených dosiek. 

Tohtoročné horúce trendy: Vyzdob vianočný stromček v kvetináči, premiér má zas „stromček z dosiek“

Klop-klop na dvere, otvorím… a tam špeci stromček, čo sme od pána ministra vnútra dostali a moje kočky zložili. Nuž, tentokrát to bude zvláštne – kočky budú mať svoj živý stromček a ja svoj v mojej karanténne… len či bude mať Ježiško odvahu mi pod stromček do karantény aspoň malý darček priniesť, to sa nechám prekvapiť,“ píše v ďalšom statuse premiér. 

Domáca mandľovica namiesto vodky

Premiér si na sociálnej sieti robí žarty, že vodku s bromhexinom ešte nedostal, ako ju recenzoval predseda strany ĽSNS Marián Kotleba. Namiesto toho dostal domáca mandľovicu od kamaráta. 

Ľudia mi posielajú rôzne lieky či recepty. Vodka s bromhexinom zatiaľ medzi nimi nefiguruje, ale nájde sa hocičo. Pavlínka práve z našej „schránky“ priniesla ploskačku s domácou mandľovicou od kamaráta aj s milým odkazom… hmm, to je karanténa iná. Prajem veľa zdravíčka všetkým ľuďom, ktorí majú ťažší priebeh. A vám, ktorí máte to šťastie, že ste sa zatiaľ nenakazili, buďte, prosím, veľmi opatrní. Hnusoba striehne ani neviete kde,“ pochválil sa premiér v statuse. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech