Premiéra na majstrovstvách sveta Slovákom nevyšla, s Českom sme prehrali 2:3

• Slovensko hrá prvý zápas proti Česku
  • Prinášame ti prehľad
Hokejisti
TASR/Martin Baumann

Slovensko do tohtoročných majstrovstiev sveta v hokeji vstúpilo neúspešne. Po napínavom zápase proti Čechom Slováci podľahli 2:3. Startitup ti priniesol online prenos.

Zápas odštartoval vysokým tlakom. Spočiatku sa zdalo, že Česi budú diktovať tempo hry, no už v piatej minúte padol prvý gól Slovenska. Česko prehrávalo len necelé dve minúty a po vyrovnaní sa v zápase objavilo niekoľko nepríjemných faulov.

V prvej tretine padli ešte ďalšie tri góly a skončila v prospech Česka za stavu 2:3. Ďalšie dve tretiny už síce gól nepriniesli, ale atmosféra v lotyšskej Rige nezoslabla. Slovenskí hokejisti ešte v závere zápasu narobili Čechom poriadne problémy. Vyrovnávajúceho gólu sa však nedočkali a z víťazstva sa radovali fanúšikovia českého tímu.

Slovensko sa už zajtra (13. 5.) stretne s domácim Lotyšskom. Zápas začína o 19:20 a Startitup opäť poskytne online prenos.