Premiéra na majstrovstvách sveta Slovákom nevyšla, s Českom sme prehrali 2:3

• Prinášame ti prehľad
Hokejisti
TASR/Martin Baumann

15:20 Zápas sa začína

Majstrovstvá sveta v hokeji 2023 sa začali. V skupine A sa stretli Fínsko a USA, v skupine B hrajú Slovensko a Česko. O 19:20 začínajú ďalšie zápasy, v skupine B budú Lotyši hostiť Kanadu, zatiaľ čo v rámci skupiny A uvidíme duel Švédska a Nemecka.

4. minúta presilová hra

Český útočník Filip Chytil odchádza na trestnú lavicu. Slovensko hrá presilovú hru.

5. minúta Slovensko dáva gól!

Slovensko 1:0 Česko. Slováci využili presilovú hru a obranca Martin Chromiak posiela puk do brány.

7. minúta Česko vyrovnáva!

Roman Červenka vyrovnáva. Stav zápasu je opäť nerozhodný. Slovensko 1:1 Česko.

11. minúta Slovensko dáva gól!

Mislav Rosandič vracia Slovákom vedenie. Slovensko 2:1 Česko.

13. minúta presilová hra

Slovensko hrá už druhú presilovú hru v zápase po faule Michala Kempnyho.

14. minúta Česko vyrovnáva!

Lukáš Sedlák dáva gól a je vyrovnané! Česko skóruje v oslabení.

20. minúta presilová hra

Rozhodcovia vylučujú slovenského útočníka Mislava Rosandiča. Po faule Slováka musel z ľadu odísť český hráč Jiří Černoch, ktorý potrebuje ošetrenie. Po prekonzultovaní incidentu s video-rozhodcom čaká Čechov až 5-minútová presilová hra.

20. minúta Česko dáva gól!

Česi vedú. Sedlák dáva svoj druhý gól v zápase. Česká presilová hra pokračuje. Slovensko 2:3 Česko.

Skončila sa prvá tretina

Po prvej tretine je stav zápasu Slovensko 2:3 Česko. Stretnutie sa začalo s vynikajúcou atmosférou, fanúšici v Rige povzbudzujú svoje tímy hlasným skandovaním.

Slováci boli strelecky aktívnejší a zaznamenali 14 striel na bránu, zatiaľ čo na českej strane sme videli 10 pokusov.

Hráči sa dopustili už troch nedovolených zákrokov, po ktorých nasledovali dve presilové hry Slovenska a jedna 5-minútová pre Česko. Slováci začnú druhú tretinu v oslabení.