Premiérovi a prezidentke sa vyhrážali „krvavým bojom za slobodu“. Dvojici hrozí za výhražný leták doživotie

  • Pred niekoľkými týždňami sa objavili vyhrážky, smerujúce na adresu vlády aj prezidentky
  • Skutok je zatiaľ kvalifikovaný ako trestný čin terorizmu
  • Podozrivým osobám hrozí doživotie
Ilustračný obrázok
Ilustračná snímka, TASR/Pavol Zachar, TASR/Jaroslav Novák
  • Pred niekoľkými týždňami sa objavili vyhrážky, smerujúce na adresu vlády aj prezidentky
  • Skutok je zatiaľ kvalifikovaný ako trestný čin terorizmu
  • Podozrivým osobám hrozí doživotie

„Úrad vlády zhorí v plameňoch! Vy ste nám tu nastolili režim chaosu a teraz vám ukážeme chaos v pravom slova zmysle.“ Takýto text stál v liste plnom vyhrážok, venovanom vládnym predstaviteľom aj prezidentke.

Likvidácia áut

Portál Joj noviny.sk pred niekoľkými týždňami informoval o tom, že anonymní autori prostredníctvom výhražného dopisu žiadali vládu o demisiu do 31. marca. Vtedy neznáme osoby dokonca hrozili likvidáciou budov či áut.

Autori dokonca v liste uviedli, že pri nesplnení ich žiadosti nastanú kruté a krvavé časy. „Nepomôže vám nikto, máte málo ľudí na to, aby vás pred nami ochránili. Máme kontakty s adresami aj prechodnými vás všetkých vrátane vašich rodín, armádnych predstaviteľov a celej zostavy polície. Pre prípad, že tak neučiníte, sme pripravení ísť do krvavého boja za slobodu!“ uvádza autor letáku.

Prezidentka
zdroj: TASR/ Martin Baumann

Hrozí im doživotie

Prípad riešila SIS aj polícia, pričom Národná kriminálna agentúra v utorok zadržala podozrivého muža. TV JOJ uvádza, že by sa malo jednať o Františka M., z Nitry. Ide o podnikateľa, ktorý vedie firmu v mestskej časti Lužianky.

„Spolu s nim zadržali aj podozrivú ženu, tá podľa našich informácií pracovala v reštauračnom biznise, ale v dôsledku pandémie koronavírusu o svoju prácu prišla,“ informuje TV JOJ.

Špecializovaný trestný súd v piatok rozhodoval o ich vzatí do väzby. Sudkyňa návrhu vyhovela a obaja sú tak väzobne stíhaní. Skutok je zatiaľ kvalifikovaný ako trestný čin terorizmu, za čo im hrozí kvôli vyhlásenému núdzovému stavu doživotný trest.

Portál MY Nitra.SME uviedol slová advokáta Michala Mandzáka: „Rozhodnutie o vzatí do väzby považujem za nesprávne z dôvodu, že stíhaný skutok nemôže byť právne kvalifikovaný ako trestný čin teroristického útoku.“

Zdroje: noviny.sk TV JOJ, my.nitra.sme

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech