Premýšľal si nad cestou do Maďarska? Mal by si ju zvážiť, krajina vyhlásila takzvaný červený kód

  • Horúčav sa dočkalo nie len Slovensko, ale aj Maďarsko
  • Vyhlásili preto najvyššie varovanie pred horúčavami
Ilustračný obrázok
Ilustračný obrázok, pixabay/Hermann,pixabay/hpgruesen
  • Horúčav sa dočkalo nie len Slovensko, ale aj Maďarsko
  • Vyhlásili preto najvyššie varovanie pred horúčavami

V Maďarsku v nadchádzajúcich dňoch podľa predpovede Celoštátnej meteorologickej služby (OMSZ) prekročí priemerná denná teplota 27 stupňov Celzia, preto v pondelok od 08.00 h vyhlásili najvyššie varovanie pred horúčavami – tzv. červený kód. Podľa weather.com vo štvrtok dokonca Budapešť počas dňa čaká až 37 stupňov Celzia.

Do štvrtkového rána

Na tlačovej konferencii v Budapešti mal podľa agentúry MTI varovanie oznámiť štátny tajomník ministerstva ľudských zdrojov Attila Fülöp.

Spresnil, že toto varovanie potrvá do štvrtkového rána 08.00 h. V tomto čase podľa jeho slov sú povinné všetky inštitúcie v sociálnom sektore povinné prijať bezdomovcov, a to nezávisle od toho, komu sú určené nimi poskytované služby.

Maďarsko
zdroj: pixabay/mkoziol

Špeciálne varovanie

Fülöp má na ministerstve ľudských zdrojov na starosti sociálne záležitosti a vyzýva občanov, aby v prípade, keď uvidia človeka v núdzi, okamžite volali regionálny dispečing, ktorého úlohou je okamžite konať.

Červený kód je špeciálne varovanie s hlavným cieľom ochrany ľudského života v kritických podmienkach počasia. Maďarský parlament ho v rámci zákona o sociálnom riadení a sociálnej starostlivosti schválil v roku 1993.

Budapešť
zdroj: pixabay/Hermann
Zdroj: weather.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK