Prenájom strojov obalovej techniky a jeho výhody pre malé a stredné firmy

araja
Freepik.com

Každý podnikateľ sníva o efektívnej výrobe a stále viac rastúcom dopyte po jeho produktoch. Nie vždy ide všetko podľa predstáv a zádrhely sa často objavujú na úseku balenia výrobkov. Prenájom obalovej techniky tieto problémy vyrieši. 

Veľkú časť pracovného času zamestnanci plnia krabice, vrecúška a balia, balia a balia… To ale nie je cesta k hladkému chodu firmy. Tento začarovaný kruh však môže pretnúť automatizovaná obalová technika

Nemusíte si kupovať drahú techniku

Neľakajte sa, je nad slnko jasné, že len minimum menších a stredných firiem si môže dovoliť investovať do špičkovej obalovej techniky. Tá väčšina, ktorá sa snaží každé euro obrátiť aspoň 3-krát, si môže obalovú techniku prenajať. 

Najväčšou výhodou je bezpochyby finančná stránka. Kúpa týchto zariadení by vytvorila obrovskú dieru vo firemnom rozpočte. Nový stroj na výrobu výplne, plničky, ovinovačky, zváračky či paletizátory predsa nie sú lacný špás. 

Do niektorých môžete investovať, no ak vám neostal rozpočet na ďalšiu potrebnú techniku, prenájom je ideálnym kompromisom. Za prijateľnú sumu získate vysoko kvalitné vybavenie, ktoré urýchli baliaci proces. 

pren-jom-stroja-fillpak-tt-ranpak_OFF_CZ_0337
zdroj: Rajapack.sk

Ušetríte náklady na údržbu a servis

S vlastníctvom akéhokoľvek stroja sa nespájajú len počiatočné náklady, ale aj tie na následnú prevádzku a údržbu. Tá sa môže časom vyšplhať na nelichotivú čiastku, najmä ak hovoríme o komplexnejších systémoch na balenie tovaru. 

Prenájom strojov vás od tohto odbremení. Už za 20 eur mesačne môžete získať stroj vrátane servisu a údržby, vďaka čomu sa môžete sústrediť na svoju hlavnú podnikateľskú činnosť a naliať financie do iných aktivít či riešení. 

Odzvonilo ručnej výrobe výplňového materiálu do krabíc

Ručné baliace procesy patria do minulosti. Jeden špičkový stroj vám za zlomok času dokáže vyprodukovať kvalitné vzduchové vankúšiky. Manuálna výroba veľkého množstva výplne by trvala celé dni. 

Rýchlosť a presnosť balenia sa tak stanú vašou devízou a konkurenčnou výhodou. Zákazník si cení firmy, ktoré sú schopné skrátiť čas medzi objednávkou a expedíciou na minimum.

vzduchov-vank-iky-vo-vrecku_OFF_CZ_1066
zdroj: Rajapack.sk

Pomoc v rušnej sezóne a dopytovej špičke

Príklad: Výrobca nápojov každoročne počas leta zažíva výrazne zvýšený dopyt po svojich produktoch. Aby dokázala vybaviť všetky objednávky k plnej spokojnosti bez nutnosti investovať do trvalého rozšírenia výrobných a baliacich liniek, využíva krátkodobý prenájom baliacich strojov. 

Na začiatku leta si požičia niekoľko vysoko výkonných plničiek a etiketovacích zariadení, a tak zvládne bez problémov zabaliť a vyexpedovať všetok tovar počas letnej špičky. Po skončení sezóny vráti stroje prenajímateľovi, čím sa vyhne zbytočným fixným nákladom na ich trvalé vlastníctvo mimo hlavnú sezónu.

Získate čas na strategické aktivity

Odbremenenie zamestnancov od fyzicky náročnej a monotónnej práce uvoľňuje ich kapacity pre dôležitejšie úlohy. Kým sa stroje starajú o produkciu obalov, pracovníci sa môžu sústrediť na strategické plánovanie, optimalizáciu výroby či ďalší rozvoj firmy. 

Ľudia sa môžu venovať komplexnejším úlohám vyžadujúcim kritické myslenie a tvorivosť namiesto rutinných činností. Výsledkom je efektívnejšie využitie potenciálu všetkých zdrojov a zvýšenie celkovej produktivity spoločnosti.

Vyskúšajte profesionálne stroje RAJA

Firma RAJA ponúka širokú škálu strojov na produkciu vzduchovej výplne, bublinkovej fólie či vzduchových vankúšikov od renomovaných značiek. Ak je vašou prioritou ekologická zodpovednosť, môžete si vybrať systémy FillPak® a PadPak®, ktoré vyrábajú 100 % recyklovateľný papierový výplňový materiál.

 Či sú vašou motiváciou sú úspory, rýchle odbavovanie objednávok alebo odbremenenie zamestnancov, prenájom strojov je určite atraktívnym riešením. Bez potreby enormných kapitálových výdavkov môžete mať poruke pomocníkov, ktorí zo seba vydajú maximum a vy môžete váš kapitál smerovať na ďalší rozvoj podnikania.   

 

Najnovšie videá

Trendové videá