Prepustený Bašternák čelí obžalobe. Tá sa týka ďalších neoprávnených vratiek

  • Prípad sa údajne týka neoprávnených vratiek DPH v súvislosti s výstavbou komplexu Bonaparte
  • Štátu mal spôsobiť vysokú škodu
bašternák
TASR/Martin Baumann
  • Prípad sa údajne týka neoprávnených vratiek DPH v súvislosti s výstavbou komplexu Bonaparte
  • Štátu mal spôsobiť vysokú škodu

Podnikateľ Ladislav Bašternák, ktorého v stredu 26. januára prepustili z väzenia, čelí ďalšej obžalobe. Ako informuje portál televízie Joj noviny.sk, prípad sa týka neoprávnených vratiek DPH v súvislosti s výstavbou komplexu Bonaparte, v ktorom býval aj expremiér Robert Fico (Smer-SD). Obžalobe podľa portálu spolu s Bašternákom čelia ďalšie tri osoby.

Noviny.sk uvádzajú, že Bašternák podľa orgánov činných v trestnom konaní v roku 2011 spolu so svojím spoločníkom podali na daňový úrad v Bratislave daňové priznanie, v ktorom vykázali nadmerný odpočet v sume viac ako 3,5 milióna eur.

„Túto sumu im daňový úrad aj vyplatil. Výška faktúr ale nezodpovedala realite, čím Bašternák a ďalší spoluobžalovaní spôsobili štátu vysokú škodu,“ dodal portál.

Podnikateľovi v marci 2019 potvrdil Krajský súd v Bratislave päťročný nepodmienečný trest, ktorý mu v novembri 2018 uložil Okresný súd Bratislava II. Zároveň rozhodol aj o prepadnutí jeho majetku. Podnikateľa uznali vinným z trestného činu neodvedenia dane a poistného.

Zdroje: noviny.sk, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá