Prešovská Eperia sa zapísala na svetovú mapu obchodných centier. V TOP 6 hviezdi vďaka ekokonceptu

  • Eperia zapísala slovenské obchodné centrá na svetovú mapu
  • Spolupracuje so samosprávou a buduje projekty aj mimo areálu centra
  • Rôzne environmentálne aktivity v okolí pomáhajú živočíchom vo voľnej prírode
tlačová správa - JTRE
  • Eperia zapísala slovenské obchodné centrá na svetovú mapu
  • Spolupracuje so samosprávou a buduje projekty aj mimo areálu centra
  • Rôzne environmentálne aktivity v okolí pomáhajú živočíchom vo voľnej prírode

Hlavnou nákupnou destináciou Prešova je už takmer 2 roky Eperia Shopping Mall a veľkej popularite sa teší už od svojho otvorenia v novembri roka 2017. Aktuálne sa projekt z dielne J&T Real Estate (JTRE) môže podľa tlačovej správy pýšiť ziskom prestížneho certifikátu BREEAM Excellent, vďaka čomu má oficiálny titul najzelenšieho nákupného centra na Slovensku. Zároveň sa ziskom certifikátu centrum zaradilo do skupiny šiestich nákupných centier na celom svete, ktoré sa môžu pochváliť takýmto vysokým medzinárodným ekologickým hodnotením.

„Je to výborná správa, že sa nám podarilo splniť prísne podmienky stupňa Excellent a zaradili sme sa tak s Eperiou na svetovú úroveň, čo sa týka ekologického prístupu budovania a prevádzkovania nákupných centier. Eperia priniesla už pri otvorení nový štandard v oblasti dopravy a mobility. Obchodné centrum je úplne bezbariérové, ponúka nabíjačky pre elektromobily, vďaka inštalácii včelína, hmyzieho hotela, vtáčích búdok a búdok pre netopiere podporuje biodiverzitu,“ v tlačovej správe vymenoval niektoré environmentálne aktivity obchodného centra Peter Píš, vedúci oddelenia leasingu JTRE.

zdroje: tlačová správa – JTRE

zdroj: JTRE

Vyjadrenia o ekologickom prístupe budovania a prevádzkovania nákupných centier potvrdzuje aj spolupráca Eperie so samosprávou Prešovského kraja, vďaka čomu na neďalekom sídlisku vyrástlo pre obyvateľov moderné outdoorové workoutové ihrisko a priamo pri obchodnom centre vybudovali detské ihrisko.

Dominantou je centrálne námestie otvorené cez dve podlažia, ktoré poskytuje priestor pre zaujímavé kultúrne, spoločenské a športové akcie.

Eperia Shopping Mall ponúka až 93 prevádzok a celkovú prenajímateľnú plochu 21 970 štvorcových metrov a nachádza sa v obchodnej zóne na sídlisku Sekčov. O nové nákupne možnosti bol obrovský záujem už prvý rok. keď návštevnosť dosiahla úroveň 3,5 milióna ľudí.

zdroj: JTRE

Úspešné fungovanie centra potvrdzuje aj príprava jeho rozšírenia o ďalších 10-tisíc štvorcových metrov na troch podlažiach. Extenzia prinesie nové značky, fitness centrum, kiná a gastro prevádzky vrátane samostatne stojacej prevádzky Burger King. V rámci druhej etapy tiež pribudne k súčasným 561 ďalších 200 parkovacích miest a zastávka MHD priamo pri nákupnom centre. Otvorenie rozšírenia je plánované na tretie narodeniny EPERIA Shopping Mall na jeseň 2020.

zdroje: tlačová správa – JTRE

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech