Prestížna súťaž startupov bude blízko Slovenska. Víťaz dostane vstupenku do Silicon Valley a investíciu vo výške 500 000 dolárov

  • V Prahe sa 5. a 6. októbra 2021 uskutoční prestížna súťaž startupov, prihlásiť sa môžeš do 15. septembra 2021
  • Víťazný startup získa titul „majster Európy“, ale aj možnosť dohodnúť sa s usporiadateľmi Air Ventures a UP21 na okamžitej investícii vo výške 500 000 dolárov
  • Súťaž je na vysokej úrovni, potvrdzujú to aj hostia, ktorí sa do programu zapoja. Usporiadatelia stavili na esá ako Steve Wozniak, Kyle Corbitt či Esther Wojcická
TS/ SWCSummit 2021
  • V Prahe sa 5. a 6. októbra 2021 uskutoční prestížna súťaž startupov, prihlásiť sa môžeš do 15. septembra 2021
  • Víťazný startup získa titul „majster Európy“, ale aj možnosť dohodnúť sa s usporiadateľmi Air Ventures a UP21 na okamžitej investícii vo výške 500 000 dolárov
  • Súťaž je na vysokej úrovni, potvrdzujú to aj hostia, ktorí sa do programu zapoja. Usporiadatelia stavili na esá ako Steve Wozniak, Kyle Corbitt či Esther Wojcická

Slovenské a české startupy majú presne týždeň na to, aby sa prihlásili do súťaže Startup World Cup & Summit. Registrácia je  možná do 15. septembra 2021 do 23.59. Súťaž už tradične vyvrcholí v Prahe na SWCSummite v dňoch 5. a 6. októbra, kde sa najskôr stretnú startupy z regiónu V4 (Slovensko, Česko, Poľsko, Maďarsko), aby nasledujúci deň mohlo akciu zavŕšiť celoeurópske finále.

Víťazný startup okrem s titulu „majstra Európy“ a postupu do kalifornského Silicon Valley získa možnosť dohodnúť sa s usporiadateľmi Air Ventures a UP21 na okamžitej investícii vo výške 500 000 dolárov. Prihlášky sa podávajú online na webe www.swcsummit.com. Registrácia je bezplatná a vyplnenie dotazníka zaberie v priemere 30-60 minút. Vzhľadom k medzinárodnému prostrediu sa všetko od prihlásenia až po prezentáciu pred porotou odohráva v angličtine.

Rok od roka vnímame u českých a slovenských startupov v tejto oblasti obrovský posun. Projekty, ktoré sa dostanú až pred porotu, bývajú naozaj na vysokej úrovni. To napokon potvrdzujú aj ich výsledky. Napríklad minuloročné regionálne kolo Vyšehradskej štvorky ovládol slovenský projekt Glycanostics, a český startup 24 Vision Systems, ktorému porota udelila divokú kartu,  to v európskom finále dotiahol až na bronzovú priečku, “ uvádza riaditeľ SWCSummitu Tomáš Cironis.

Prebiť sa do „Ligy majstrov“

Do pražského kontinentálneho finále zamieri nielen víťazi všetkých predchádzajúcich regionálnych kôl, ale po novom aj víťazi niekoľkých ďalších startupových súťaží, ako napr. Czech Startup Challenge, Creative Business Cup alebo PowerMOTION.

Zastrešením ďalších akcií sme prestíž celej udalosti posunuli na ešte vyššiu úroveň než bola doteraz. SWCSummit sa tak stáva niečím ako ,Ligou majstrov‘ na poli startupových súťaží. Prebojovať sa medzi finalistov znamená naozajstný úspech, ktorý môže jednotlivé projekty teleportovať na úplne novú úroveň, “ vysvetľuje Tomáš Cironis.

Prestíž podujatia podčiarkujú aj osobnosti, ktoré sa zapoja do programu. Ústrednou hviezdou tohto ročníka bude spoluzakladateľ Applu Steve Wozniak, ktorého vystúpenie bude prenášané naživo online z Kalifornie v stredu 6. októbra okolo 18. hodiny – v čase, kedy sa porota bude radiť o celoeurópskom víťazovi.

zdroj: TS/ SWCSummit 2021

V priebehu toho istého dňa vystúpia aj ďalšie slávne osobnosti – napríklad Esther Wojcická známa ako „krstná mama Silicon Valley“, ktorá sa preslávila ako uznávaná pedagogička a autorka bestselleru o výchove úspešných detí (sama je matkou troch úspešných dcér a v minulosti mentorovala aj dcéru Steva Jobsa).

Treťou významnou osobnosťou biznisového sveta bude Kyle Corbitt, riaditeľ Y Combinator – jedného z najväčších startupových inkubátorov na svete. V rámci svojich softvérových riešení okrem iného vytvoril aj platformu, ktorá pomáha zviesť dohromady ideálnych startupových zakladateľov. Počas svojej prednášky na SWCSummitu sa bude venovať práve problematike hľadaní tých pravých partnerov pri zakladaní nového startupu.

Prihlásiť projekt a postaviť sa výzve

Podľa Václava Pavlečku z investorského fondu Air Ventures, ktorý rovnako ako v predchádzajúcich rokoch aj tento rok zasadne vo finálovej porote, je kľúčové využiť príležitosť a prihlásiť sa do súťaže, aj keby to malo byť len cvične.

Vstupný dotazník je pomerne obsiahly a vyžaduje prípravu. Už len prejsť týmto procesom je obohacujúca skúsenosť, ktorú vrelo odporúčam. Rovnako tak odporúčam trénovať prezentáciu projektu pred obecenstvom – napríklad aj pred vlastnou babkou. Množstvo vecí v súťaži neovplyvníte, ale to, ako na porotcu zapôsobíte, rozhodne ovplyvniť môžete.“

Chcel by si pracovať v startupe?

To napokon platí už pri vypĺňaní registrácie. O budúcom úspechu alebo neúspechu môže rozhodnúť každý detail, pretože pred porotu sa zo stoviek prihlásených projektov dostanú len tie najlepšie. Vlani v regionálnom kole V4 porota posudzovala 18 projektov z viac ako 530 prihlásených.

Nadviazať kľúčové kontakty

Vedľa samotného súťaženia je zásadnou pridanou hodnotou celej akcie tiež nadväzovanie kontaktov. Na SWCSummit sa každoročne z celej Európy i zámoria schádzajú investori, mentori aj zástupcovia korporácií, ku ktorým by sa nováčikovia za bežných okolností dostávali len veľmi komplikovane. Tu majú možnosť nielen ich stretnúť priamo, ale môžu si s nimi dohodnúť aj „1-on-1“ stretnutie alebo sa zúčastniť ich workshopov či panelových diskusií.

zdroj: TS/ SWCSummit 2021

Tejto časti programu sa môžu zúčastniť nielen súťažiaci nováčikovia, ale aj všetci, ktorí si zakúpia príslušnú vstupenku. Cena pre zástupcov startupov začína na 51 eurách a všetky stretnutia sa potom riešia prostredníctvom jednoduchej mobilnej aplikácie. Offline i online program Tohtoročný ročník SWCSummitu sa uskutoční v unikátnych kulisách šapitó Azyl 78 v pražskej Stromovke.

Kvôli pretrvávajúcej pandémii a obmedzenej kapacite však akcia bude pojatá hybridne. To je napokon aj dôvod, prečo niektorí zahraniční spíkri nebudú prítomní fyzicky, ale vystúpi naživo online. Záujemcovia, ktorí nebudú mať možnosť zúčastniť sa fyzicky, tak môžu naživo sledovať online stream na webe www.swcsummit.com. Už za 21 eur je navyše možné kúpiť online vstupenku, ktorá sprístupní aj tie časti programu, ktoré nebude možné sledovať zadarmo. Majiteľa oprávňuje napríklad k účasti na online workshopoch a mentorských stoloch.

Zdroj: TS/ SWCSummit 2021

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech