Prezidentka vo štvrtok vymenuje novú vládu, bude v nej chýbať minister práce

  • Hnutie Sme rodina, ktorému tento post patrí, prehodnocuje svoju nomináciu
  • Na post premiéra prezidentka vymenuje Eduarda Hegera
eduard heger zuzana čaputová
SITA/Branislav Bibel
  • Hnutie Sme rodina, ktorému tento post patrí, prehodnocuje svoju nomináciu
  • Na post premiéra prezidentka vymenuje Eduarda Hegera

Prezidentka SR Zuzana Čaputová zajtra o 10:00 vymenuje novú vládu pod vedením Eduarda Hegera. Bude v nej však chýbať minister práce. Informoval o tom hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Novým premiérom bude Eduard Heger z OĽaNO. Veľa ministerských postov sa oproti vláde nijako nezmení. Richard Sulík teda obsadí post ministra hospodárstva, ministrom školstva bude opäť Branislav Gröhling a Ivan Korčok povedie rezort diplomacie. Zatiaľ nie je známe, či sa v novej vláde objavia aj ministri, ktorí nepodali počas vládnej krízy demisiu. Neexistujú však žiadne náznaky, že by sa tak nemalo stať.

Najväčšou zmenou bude zmena postu ministra financií a predsedu vlády. Posty si vymenia Eduard Heger s Igorom Matovičom. Zmena určite nastane na poste ministra práce. Milan Krajniak sa podľa všetkého do vlády vrátiť nechce, hoci podľa slov Jaroslava Naďa ho presviedčali, aby tak urobil.

Hnutie Sme rodina nominovala na post ministra práce Jozefa Hlinku. „Hnutie Sme rodina ešte prehodnocuje svoju personálnu nomináciu na tento post,“ uviedol hovorca prezidentky.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech