Pri Senci opäť spojazdnili diaľnicu D1, z prasknutej nádrže bioplynovej stanice sa tam valí neznáma tekutina

  • Pri bioplynovej stanici v Senci praskla nádrž
  • Vyliala sa tam neznáma tekutina
Kvapalina na ceste.
ČLÁNOK POKRAČUJE POD REKLAMOU

Pri stanici na výrobu bioplynu na ceste do Svätého Martina sa pravdepodobne pokazila nádrž a unikla z nej neznáma tekutina. Mesto Senec prostredníctvom sociálnych sietí informuje, že príčina tohto incidentu a typ uniknutej tekutiny zatiaľ nie sú známe. Informáciu priniesol ako prvý portál Aktuality.

Dostaň Startitup do svojich Google odporúčaní

Pridať ako preferovaný zdroj Startitup, odkaz sa otvorí v novom okne

Mesto Senec situáciu ihneď riešilo. Na mieste boli hasiči a urýchlene konal aj Okresný úrad Senec.

K úniku neznámej látky došlo v blízkosti 28,5 km diaľnice D1 v úseku medzi Sencom a Blatným. Dopravná polícia preto uzatvorila obojsmerne diaľnicu D1. Vodičov polícia vyzvala, aby sa danému úseku vyhli a použili alternatívnu trasu.

Opäť prejazdná diaľnica

Diaľnica D1 je však po úniku nebezpečnej látky opäť prejazdná. 

„Krátko pred 15.30 h sme prijali na linke 158 informáciu o poškodení bioplynovej stanice, v dôsledku ktorej došlo k úniku prudko jedovatej chemickej látky,“ priblížili policajti.

Hasiči sú stále na mieste

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) sa stále snažia zastaviť unikajúcu nebezpečnú látku v katastri obce Svätý Martin (okres Senec). Ich prácu komplikuje tlak v nádobe, v ktorej sa látka nachádza. TASR o tom informovala Bianka Královičová z oddelenia komunikačného a vnútorných záležitostí Prezídia HaZZ.

„Aktuálne okrem odstraňovania uniknutej nebezpečnej látky stále pracujú na úplnom zastavení úniku. Prácu hasičov komplikuje tlak v nádobe, v ktorej sa neznáma látka nachádza, čo zatiaľ umožňuje len čiastočné zastavenie úniku,“ uviedla.

Ako priblížila, bioplynová stanica, v dôsledku ktorej došlo k úniku látky, nie je v prevádzke už niekoľko rokov. Po príchode hasičov sa zistilo, že na nádrži chýba ventil, cez ktorý unikala neznáma látka.

Dostaň Startitup do svojich Google odporúčaní

Pridať ako preferovaný zdroj Startitup, odkaz sa otvorí v novom okne

Čítaj viac z kategórie: Hlavné správy a aktuality

Zdroje: TASR, Aktuality

Najnovšie videá

Trendové videá