Pri Senci opäť spojazdnili diaľnicu D1, z prasknutej nádrže bioplynovej stanice sa tam valí neznáma tekutina

  • Pri bioplynovej stanici v Senci praskla nádrž
  • Vyliala sa tam neznáma tekutina
Kvapalina na ceste.
Ilustračné foto, FB/Bernolákovo Online
  • Pri bioplynovej stanici v Senci praskla nádrž
  • Vyliala sa tam neznáma tekutina

Pri stanici na výrobu bioplynu na ceste do Svätého Martina sa pravdepodobne pokazila nádrž a unikla z nej neznáma tekutina. Mesto Senec prostredníctvom sociálnych sietí informuje, že príčina tohto incidentu a typ uniknutej tekutiny zatiaľ nie sú známe. Informáciu priniesol ako prvý portál Aktuality.

Mesto Senec situáciu ihneď riešilo. Na mieste boli hasiči a urýchlene konal aj Okresný úrad Senec.

K úniku neznámej látky došlo v blízkosti 28,5 km diaľnice D1 v úseku medzi Sencom a Blatným. Dopravná polícia preto uzatvorila obojsmerne diaľnicu D1. Vodičov polícia vyzvala, aby sa danému úseku vyhli a použili alternatívnu trasu.

Opäť prejazdná diaľnica

Diaľnica D1 je však po úniku nebezpečnej látky opäť prejazdná. 

„Krátko pred 15.30 h sme prijali na linke 158 informáciu o poškodení bioplynovej stanice, v dôsledku ktorej došlo k úniku prudko jedovatej chemickej látky,“ priblížili policajti.

Hasiči sú stále na mieste

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) sa stále snažia zastaviť unikajúcu nebezpečnú látku v katastri obce Svätý Martin (okres Senec). Ich prácu komplikuje tlak v nádobe, v ktorej sa látka nachádza. TASR o tom informovala Bianka Královičová z oddelenia komunikačného a vnútorných záležitostí Prezídia HaZZ.

„Aktuálne okrem odstraňovania uniknutej nebezpečnej látky stále pracujú na úplnom zastavení úniku. Prácu hasičov komplikuje tlak v nádobe, v ktorej sa neznáma látka nachádza, čo zatiaľ umožňuje len čiastočné zastavenie úniku,“ uviedla.

Ako priblížila, bioplynová stanica, v dôsledku ktorej došlo k úniku látky, nie je v prevádzke už niekoľko rokov. Po príchode hasičov sa zistilo, že na nádrži chýba ventil, cez ktorý unikala neznáma látka.

Zdroje: TASR, Aktuality

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá