Pri Senici sa zrútilo malé lietadlo, patrilo známemu hercovi. Zahynuli dvaja ľudia

  • K nehode lietadla došlo v časti Čáčov
  • Malé lietadlo malo vykonávať akrobaciu
pád lietadla senica
Reprofoto: Facebook/Seničan.sk
  • K nehode lietadla došlo v časti Čáčov
  • Malé lietadlo malo vykonávať akrobaciu

Pri Senici, pri časti Čáčov sa zrútilo malé lietadlo, informujú tvnoviny.sk. Nehoda stroja si podľa dostupných informácií vyžiadala dve obete.

Pilot údajne stratil kontrolu nad lietadlom pri predvádzaní akrobatických manévrov. 

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby prijalo na tiesňovú linku informáciu o páde malého lietadla pri Senici. Záchranári o tom informujú na sociálnej sieti.

Na miesto sme vyslali ambulanciu rýchlej lekárskej pomoci,“ uviedli.

V senickej mestskej časti Čáčov spadlo v nedeľu podvečer malé lietadlo. Nehoda si vyžiadala dve obete. TASR to potvrdil hlavný operátor Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby (OSZZS) Viliam Sládek. Trnavská krajská policajná hovorkyňa Zlatica Antalová ozrejmila, že polícia dostala informáciu o páde ultra ľahkého lietadla na pole. Na mieste sa podľa jej slov momentálne vykonávajú prvotné previerky.

Informáciu o páde lietadla potvrdila aj polícia. „Polícia prijala z linky 112 o 18.33 h informáciu o páde ultra ľahkého lietadla v meste Senica, časť Čáčov, mimo obývanej časti mesta. Na miesto udalosti sme okamžite vyslali najbližšie hliadky, ktoré preverujú prvotné informácie, stav posádky aj okolnosti, za ktorých došlo k jeho zrúteniu,“ informujú trnavskí policajti na sociálnej sieti.

Tvnoviny priniesli informáciu, že podľa zoznamu lietadiel Dopravného úradu patrí lietadlo firme, v ktorej figuruje známy slovenský herec Dano Dangl. Markíza ho požiadala aj o stanovisko, no novinárom iba odkázal, že momentálne nie je v stave sa k tomu vyjadrovať.

Zdroje: tvnoviny.sk, SITA, TASR

Najnovšie videá

Trendové videá