Pri útoku žralokom umreli 2, nie jedna žena. Potvrdilo to egyptské ministerstvo

  • Na pláž mala Rakúšanka doplávať pomocou plutvy
  • Napriek tomu dopadol prípad tragicky
  • Obeťou je ešte jedna žena
žralok v mori napadol človeka
Ilustračný obrázok, Unsplash/Marcelo Cidrack
  • Na pláž mala Rakúšanka doplávať pomocou plutvy
  • Napriek tomu dopadol prípad tragicky
  • Obeťou je ešte jedna žena

Televízia JOJ informovala o dovolenke, ktorá sa pre Rakúšanku zmenila na peklo. V obľúbenej dovolenkovej destinácii ju totiž napadol žralok. K incidentu malo dôjsť na egyptskej pláži Sahl Hasheesh, ktorú zavreli aj okolité úrady. 

Žena, ktorú napadol žralok, prišla o ruku a nohu, ktoré jej odhryzlo zviera. Podľa TV JOJ mala doplávať s pomocou plutvy k brehu, kde ju ošetrili záchranári. Hoci žena doplávala na breh sama, napokon zomrela. 

Na situáciu reagovali aj egyptské úrady, ktoré zakázali tak plávanie ako aj šnorchlovanie, potápanie sa a rybárčenie. Zákaz sa má týkať pláže, kde sa incident stal, ale aj okolitých miest s tým, že bude trvať 3 dni. Na pláži momentálne veje červená vlajka a z dôvodu bezpečnosti majú turisti zákaz kúpať sa. 

Dve obete

Podľa aktuálnych zdrojov sú však obete útoku žraloka 2. Egyptské ministerstvo životného prostredia v nedeľu potvrdilo, že na pobreží Červeného mora pri Hurghade zomreli po útoku žraloka dve ženy. Na sociálnych sieťach sa už predtým objavilo video útoku žraloka na plavkyňu. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

„Dve ženy pri plávaní napadol žralok,“ uviedol egyptský rezort životného prostredia na sociálnej sieti Facebook s tým, že obe zomreli. Žralok zaútočil na ženy v zátoke južne od Hurghady. Ministerstvo však okrem miesta nešťastia neposkytlo žiadne bližšie informácie napríklad o identite obetí.

Egyptské ministerstvo životného prostredia uviedlo, že jeho pracovná skupina sa snaží nájsť vedecké vysvetlenie okolností útoku žraloka. Na sociálnych sieťach sa v piatok objavilo video, na ktorom vidieť, ako má žena v mori problémy a voda okolo nej sa sfarbí od krvi. Agentúra AFP však upozorňuje, že sa jej nepodarilo overiť autenticitu tohto videa.

Pobrežie Červeného mora je populárna turistická destinácia. Žraloky sa tu vyskytujú bežne, no len zriedka napádajú ľudí, píše AFP. V roku 2018 tu pri útoku žraloka zahynul český turista, v roku 2015 bol obeťou turista z Nemecka. V roku 2010 sa počas piatich dní odohralo päť útokov, ktoré si vyžiadali život nemeckého občana a zranili sa pri nich štyria zahraniční turisti.

Egypt v súčasnosti čelí ekonomickým problémom, ktoré sprevádza vysoká inflácia a nedávna devalvácia meny. Miestna ekonomika je pritom z veľkej miery závislá na turizme.

Muž napadol žraloka, zachránil život sestre

Len pár dní vzad sa pritom odohralo druhé napadnutie človeka žralokom. Sedemnásťročné dievča v americkej Floride vďaka bratovi prežilo jeho útok, vyviazlo z neho s ťažkými zraneniami. TASR správu prezvala od agentúry AP.

K útoku prišlo vo štvrtok poobede na pláži Keaton Beach. Dievča spolu s rodinou hľadali mušle, keď k nej priplával trojmetrový žralok a zahryzol jej do stehna.

Dievča pichla žraloka do očí a udrela ho. Následne jej brat, profesionálny hasič, útok odrazil, žraloka úspešne odohnal a sestru vytiahol do člna cudzieho človeka. Ťažko zranenú nohu jej obviazal škrtidlom a zastavil tak krvácanie.

Po doplavení sa na breh dievča previezli vrtuľníkom do 95 kilometrov vzdialenej nemocnice v meste Tallahassee. Lekári rodine dievčaťa oznámili, že jej noha utrpela rozsiahle poškodenie, zatiaľ nie je známe, aký druh žraloka ju napadol.

Zdroje: TV JOJ, TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá