Pri Zlatých Moravciach došlo k nehode autobusu a auta. Na mieste je viacero zranených

  • Zranených má byť dokopy 7 ľudí
  • Čo spôsobilo nehodu zatiaľ nie je známe
Pri Zlatých Moravciach došlo k nehode autobusu a auta. Na mieste je viacero zranených
Nehoda Zlaté Moravce Reprofoto/FB/Polícia SR
  • Zranených má byť dokopy 7 ľudí
  • Čo spôsobilo nehodu zatiaľ nie je známe

Pri Zlatých Moravciach zasahujú aktuálne záchranné zložky. Podľa informácií TV Markíza sa tam zrazil autobus s osobným autom. Podľa najnovších informácií sa zranilo dokopy 7 ľudí. Medzi zranenými majú byť obaja šoféri a aj päť cestujúcich. Podľa najnovších informácií jeden z vodičov podľahol svojim zraneniam. 

Polícia SR – Nitriansky kraj na svojej Facebookovej stránke informovala, že 42-ročný vodič osobného motorového vozidla bol s ťažkými zraneniami po nehode prevezený do nemocnice. Žiaľ, tam svojim zraneniam podľahol. 

Podľa informácii TASR sú na mieste aktuálne všetky záchranné zložky. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre. Podľa vyjadrenia polície došlo k zrážke autobusu s vozidlom Alfa Romeo z doposiaľ presne nezistených príčin. Okolnosti, miera zavinenia a presná príčina sú predmetom vyšetrovania polície.

Nehoda sa stala na ceste I/65 Zlaté Moravce pri odbočke na Chyzerovce. Polícia žiada všetkých vodičov, aby pri prejazde úsekom zvýšili svoju pozornosť a riadili sa pokynmi polície.

Tragický pondelok v Nitrianskom kraji 

V pondelkové poobedie (10. júna) sa v rámci Nitrianskeho kraja stala ešte jedna tragická nehoda. Pri dopravnej nehode v topoľčianskom okrese prišiel o život iba 35-ročný muž, informovala o tom polícia na Facebookovej stránke Polícia Slovenskej republiky.

Podľa informácií v statuse boli dopravní policajti z Topoľčian v poobedných hodinách vyslaní k dopravnej nehode, ktorá sa stala na ceste I/64 za obcou Rajčany. Vodič osobného vozidla Volkswagen Bora pravdepodobne prešiel do protismeru, kde sa čelne zrazil s nákladným vozidlom. Pri dopravnej nehode utrpel 35-ročný vodič osobného auta fatálne zranenia, ktorým na mieste nehody podľahol.

Vodič kamióna sa pri dopravnej nehode našťastie nezranil. U vodiča bola taktiež vykonaná dychová skúška, tá mala negatívny výsledok. Ako sa ďalej píše vo vyjadrení polície, prípadné požitie alkoholu alebo inej návykovej látky bude u nebohého vodiča zisťované pri pitve.

Čo sa týka konkrétnych okolností, aká je miera zavinenia a presná príčina dopravnej nehody sú zatiaľ predmetom vyšetrovania topoľčianskej dopravnej polície.

Neuveriteľná smrť dvoch hasičov

Koncom mája sme informovali o nehode, ktorá otriasla celým Slovenskom. Na diaľnici D1 pri Hornej Strede vtedy narazilo auto do hasičov počas zásahu. OS ZZS SR o tom informovalo na sociálnej sieti. Na miesto smerovali okrem záchranárskeho vrtuľníka aj tri pozemné ambulancie. Úsek diaľnice bol na nejaký čas uzavretý. 

„Dvaja muži, žiaľ, utrpeli zranenia nezlučiteľné so životom,“ uviedlo neskôr OS ZZS SR. Priblížilo, že do hasičov malo naraziť auto pri zásahu. Zároveň na miesto vyslali dva záchranárske vrtuľníky a tri pozemné ambulancie. Úprimnú sústrasť pozostalým rodinám, okrem občanov Slovenska, vyjadrila aj prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. 

Zdroj: TV Markíza

Najnovšie videá

Trendové videá