Priam nemožné spojenie: Ultraluxusný rezort v tropickom raji je úplne ekologický

  • Miesta, kde sa luxus stretáva s ekológiou
  • Kúsok raja, na ktorý sa dostaneš iba hydroplánom
  • Vychutnaj si raňajky priamo na paddleboarde
Shintamani luxusný eko rezort
Sintamani Luxusný eko rezort, Shintamani/AP Shintamani
  • Miesta, kde sa luxus stretáva s ekológiou
  • Kúsok raja, na ktorý sa dostaneš iba hydroplánom
  • Vychutnaj si raňajky priamo na paddleboarde

Už v septembri sa môžeš dostať do rezervácie Bawah nachádzajúcej sa na Anambaských ostrovoch v indonézskom súostroví Riau. Po 2,5-ročnej prestávke kvôli pandémii sa ostrovy opäť otvárajú a môžeš sa tešiť na jedinečné novinky. Nielenže sa rozšírili o šiesty ostrov, ale pridali aj novú kategóriu ubytovania a vytvorili plávajúcu solárnu farmu. 

Podobne, ako je to v prípade iných súkromných ostrovných rezortov, aj do rezervácie Bawah sa dostaneš hydroplánom. Vo väčšine prípadov sa odlieta priamo zo Singapuru a let so súkromným hydroplánom trvá približne 80 minút. Do rezortu sa dá dostať aj z iných indonézskych destinácií, ako napríklad Bali a Jakarta. 

Rezervácia Bawah – kúsok raja 

Ako spomína Forbes na súkromných ostrovoch v chránenej morskej oblasti sa nachádza 36 apartmánov, chát a víl. Z nich 22 je priamo na pláži a 11 bungalovov je priamo nad vodou. Na Bawahu sa môžeš tešiť na 13 pláží, 100 hektárov bujného lesa a tri lagúny. 

Bawahreserve Luxusný eko rezort Indonézia
zdroj: Bawahreserve/AP Bawahreserve

Pokiaľ nie si fanúšikom ležania na pláži je tu množstvo aktivít, ktoré si môžeš užiť. Či už si vyberieš vodné aktivity ako šnorchlovanie, potápanie, jazda na kajaku, paddleboard alebo plachtenie. Ostrovy ponúkajú mnoho možností a môžeš sa vydať na túru lesom, zahrať si kroket, tenis alebo zregenerovať sa v kúpeľoch. 

Šanca, žeby si sa tu nudil, neexistuje, pretože Bawah ponúka aj niekoľko kurzov, kde sa môžeš naučiť maľovať batiku, pripravovať kokteily a indonézske jedlá. Naučia ťa pripraviť aj tradičný indonézsky kurkumový tonik jamu kunyit asam.

Na ostrovoch sa nachádzajú 3 reštaurácie, ktoré kladú dôraz na bio ovocie a zeleninu zo záhrad nachádzajúcich sa priamo na ostrovoch a ryby z neďalekých vôd.

Ak túžiš po výnimočných zážitkoch a spomienkach, môžeš sa vydať na plavbu loďou alebo si vychutnať raňajky priamo na paddleboarde. 

Počas zatvorenia nestrácali čas, naopak inovovali a pripravovali novinky 

Jednou z najväčších noviniek, ktoré si pripravili, je solárna panelová farma vo veľkosti futbalového ihriska. Bawah sa tak stalo prvým ostrovom v Indonézii, ktorý je napájaný z obnoviteľnej mikrosiete.

Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Zdroje: Destinationdeluxe, Wild.shintamani, Whitepod, Mashpilodge, Svart, Forbes, Bawahreserve, Soneva, Banzantree, Virginlimitededition

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá