Priame vlakové spojenie medzi Londýnom a Amsterdamom je na svete. Poteší najmä cenou

  • Vlakové spojenie sa púšťa do konkurenčného boja s leteckou prepravou.
  • Londýn - Amsterdam sa dočkal priamého vlakového spojenia.
  • Od apríla sa dostaneš z Anglicka do Holandska aj vlakom, a to za veľmi prijateľnú cenu.
bt.com
  • Vlakové spojenie sa púšťa do konkurenčného boja s leteckou prepravou.
  • Londýn - Amsterdam sa dočkal priamého vlakového spojenia.
  • Od apríla sa dostaneš z Anglicka do Holandska aj vlakom, a to za veľmi prijateľnú cenu.

Pre vášnivých cestovateľov máme dobré správy. Lístky na vlak na trasu Londýn – Amsterdam sa začali predávať len pred pár hodinami. Ide o priame vysokorýchlostné spojenie z londýnskej stanice St. Pancras do holandského hlavného mesta s dĺžkou 3 hodín a 41 minút. Prvú jazdu absolvujú cestujúci vďaka spoločnosti Eurostar už začiatkom apríla.

Spoločnosť Eurostar dúfa, že nové spojenie medzi hlavnými mestami bude výraznou konkurenciou pre jednu z najrušnejších leteckých trás v Európe s približne štyrmi miliónmi cestujúcich ročne. Jedným zo spôsobov, ako na túto trasu prilákať cestujúcich, je samozrejme cena, ktorá je viac ako prijateľná. Veď z londýnskej stanice začína cena na sume 40 €.

Spiatočná cesta z Holandska do metropoly Anglicka trvá dlhšie, a to 4 hodiny a 49 minút. Dôvodom je nevyhnutnosť zmeny vlakov v Bruseli, pretože Holandské úrady stále neukončili jednania o pasových kontrolách priamo na stanici v Amsterdame. Poskytovateľ prepravy to opísal ako „dočasné opatrenie“ len do momentu, kedy úradníci v Spojenom kráľovstve a Holandsku uzavrú dohodu, ktorá umožní vykonávať pasové kontroly pri odchode na stanici v Amsterdame.

Očakáva sa, že k dohode by malo dôjsť najneskôr do konca budúceho roka. Len včera sa na trati objavil propagačný vlak, ktorý informoval o začiatku predaja vstupeniek na spomínanú trasu.

„Dnešné slávnostné spustenie predaja predstavuje novú a vzrušujúcu kapitolu v rozširovaní vysokorýchlostných spojov, ktoré posilňujú obchodné a turistické spojenia medzi Veľkou Britániou a kontinentálnou Európou.“

„Len šesť týždňov do štartu prvého vlaku na tomto spojení sa tešíme na to, že zákazníkom ponúkneme rýchle a pohodlné spojenie z Londýna do Amsterdamu a zmeníme cestovanie medzi týmito významnými hlavnými mestami,“ vyhlásil operačný riaditeľ spoločnosti, Nicolas Petrovič

 

zdroj: standard.co.uk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech