Pribudlo 25 úmrtí na Covid. Pri registrácii na očkovanie si po novom môžeš vybrať dátum a čas, ktorý ti vyhovuje

  • Počet pozitívne testovaných pacientov PCR testami sa za včerajší deň zvýšil o 1 116
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 5 070
covid
TASR/Dano Veselský
  • Počet pozitívne testovaných pacientov PCR testami sa za včerajší deň zvýšil o 1 116
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 5 070

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 752 710, za predchádzajúci deň pribudlo 2 854 zaočkovaných. Informuje NCZI.

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 1 116 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov. Celkový počet ukončených laboratórnych PCR testov doteraz je 5 161 450, pričom takto bolo pozitívne testovaných 857 801 osôb.

V nemocniciach je hospitalizovaných 2 157 pacientov. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVID-19 vzrástol o 25 prípadov. Celkový počet úmrtí je 16 896.

Zmeny v registrácii na očkovanie

Rezort zdravotníctva informuje, že doteraz bolo možné zadať pri registrácii na očkovanie proti COVID-19 iba orientačné miesto očkovania, a teda kraj či okres. Termín bol následne pridelený systémom.

Po úprave systému si môžeš pri registrácii vybrať už aj dátum a čas, ktorý ti vyhovuje. Na očkovanie sa môžeš registrovať na adrese: vakcinacia.nczisk.sk/registracia. Po zadaní osobných údajov si najprv vyberieš preferovaný okres.

Následne sa ti zobrazia všetky očkovacie miesta v danom okrese. Potom si môžeš vybrať čas očkovania v danom očkovacom centre. Registrácia sa využíva pri prvej a tretej dávke.

Termín na podanie druhej dávky je zasielaný automaticky. „Výber dátumu a časového úseku je možný u všetkých vekových kategórií. U detí však, prirodzene, len do očkovacích centier, ktoré danú skupinu očkujú, a iba na očkovanie prvou dávkou.“

Výber termínu môžeš využiť, aj keď si sa na vakcináciu už registroval a si v tzv. čakárni. Ak spadáš do tejto skupiny, dostaneš termín pridelený automaticky, alebo môžeš upraviť svoju registráciu a požiadať o konkrétny termín.

Ak túto možnosť nevyužiješ a automaticky pridelený termín ti vyhovovať nebude, môžeš využiť službu: zmena registrácie, ktorá ti umožní výber nového termínu.

Ak nenájdeš vhodný termín, môžeš svoju registráciu zrušiť a nanovo sa registrovať neskôr. „Záujemcovia o očkovanie môžu využiť objednanie sa na konkrétny termín, ak pri registrácii zadajú maximálne 5 okresov. Ak označia viac okresov, systém ich zaradí do čakárne a termín im bude pridelený automaticky vo vakcinačnom centre v nimi zvolenom okrese.“

Okrem očkovania prostredníctvom registrácie je naďalej možné využiť aj vakcináciu bez registrácie. Kalendár očkovania bez registrácie nájdeš na webe health.gov.sk.

„Odporúčame registrovať sa na očkovanie – umožní sa efektívnejšia distribúcia vakcín a lepší manažment pacientov vo vakcinačných centrách. Pokračuje očkovanie v ambulanciách tých lekárov, ktorí túto možnosť poskytujú, ako aj očkovanie výjazdovými tímami.“

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie