Pribudlo viac ako 2 400 nových infikovaných a 84 úmrtí. Rozhoduje sa o konci zákazu vychádzania

  • Počet pozitívne testovaných pacientov sa za včerajší deň zvýšil o 2 438
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 10 958
AKTUALNE, AKTUALNA SPRAVA, DOMOV STARTITUP
  • Počet pozitívne testovaných pacientov sa za včerajší deň zvýšil o 2 438
  • Počet ukončených laboratórnych vyšetrení predstavuje 10 958

Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 294 165, za predchádzajúci deň pribudlo 5 969 zaočkovaných. 

Na Slovensku za uplynulý deň pribudlo 2 438 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov. Celkový počet takto pozitívne testovaných osôb je 300 775.

V nemocniciach je hospitalizovaných 3 873 pacientov. Počet potvrdených úmrtí na pľúcnu formu COVID-19 vzrástol o 84 prípadov. Celkový počet úmrtí je 6 859.

Celkový počet neaktívnych prípadov je 396 963. Ide o osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 či už s klinickým obrazom alebo bezpríznakovo a od zistenia pozitívneho testu uplynuli 2 až 4 týždne u ambulantne liečených pacientov a 6 týždňov u hospitalizovaných pacientov.

Všetky krajiny sveta prešli vzhľadom na obrovské počty pozitívnych prípadov a chorých osôb na vykazovanie neaktívnych prípadov, nakoľko zisťovanie pretrvávania zdravotných ťažkostí u takéhoto množstva postihnutých osôb nie je reálne možné.

Národná rada SR dnes pokračuje v programe 24. schôdze. Zákonodarcovia majú rozhodnúť o predĺžení núdzového stavu. V stredu 24. februára nestihli v rozprave vystúpiť všetci prihlásení poslanci.

Vláda na rokovaní začiatkom februára rozhodla o tom, že núdzový stav sa od pondelka 8. februára predĺži o ďalších 40 dní. Kabinetu však podľa nedávno schválenej legislatívy tento krok musia ešte potvrdiť členovia zákonodarného zboru, a to do 20 dní od jeho predĺženia. Ministri na svojom rokovaní vo štvrtok 18. februára schválili návrh vlády SR na vyslovenie súhlasu NR SR s opakovaným predĺžením núdzového stavu.

Zdroje: NCZI, korona.gov.sk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK