Príčinou krachu vzťahu sa stávame aj nevedome: Terapeut radí, čo robiť, ak cítiš, že sa s tebou chce partner rozísť

  • Vzťahy sú komplexné a plné výziev
  • Veľmi často môže byť naozaj ťažké interpretovať rôzne signály, ktoré nám náš partner posiela
  • Terapeut radí, ako ich čítať a reagovať na ne
muž, srdce
reddit/AllanStrauss1900, Dall-E
  • Vzťahy sú komplexné a plné výziev
  • Veľmi často môže byť naozaj ťažké interpretovať rôzne signály, ktoré nám náš partner posiela
  • Terapeut radí, ako ich čítať a reagovať na ne

Určitá skupina ľudí sa pravidelne trápi pocitom, že ich partner chce opustiť a rozísť sa s nimi.

Je faktom, že niektorí ľudia sú veľmi citliví na signály, ktoré by si iní ani nevšimli, a často trpia pocitom nedostatku. Pocitom, že nie sú dosť dobrí, že ich nikto nemôže milovať, pretože si lásku nezaslúžia, musia si ju niečím odpracovať a podobne.

„Takí ľudia sa vo vzťahu mnohokrát veľmi intenzívne a dlhodobo zaoberajú tým, či ich náprotivok ešte chce, respektíve či sa s nimi nechce rozísť,“ hovorí odborník na párové vzťahy Karel Chába.

Konštatuje, že niektorí z nich si síce uvedomujú, že problém je alebo môže byť v nich, iní to tak ale vôbec nemusia vnímať.

Svojím podozrievaním, kontrolami, výsluchom, nátlakom, alebo naopak extrémnou uzavretosťou potom partnera tlačia k tomu, aby sa s nimi skutočne rozísť chcel – bez toho, aby to tak chceli alebo si toho boli vedomí.

Ak sa v takomto správaní spoznávaš, skús sa zamyslieť nad tým, či sa ti to isté nedialo už v predošlých vzťahoch a či sa naozaj neprimerane často (a bez toho, aby na to bol akýkoľvek objektívny dôvod) nezaoberáš tým, či sa s tebou náprotivok nechce rozísť.

„Ak máte pocit, že sa vás to skutočne týka, odporúčam vám, aby ste sa s týmto problémom zverili partnerovi a spoločne ho riešili s odborníkom. Keď sa zrazu veľmi snaží, alebo je naopak chladný, možno sa s vami chce rozísť.“

Signálom môže byť aj prehnaná snaha

Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

Zdroj: Partnerské vzťahy 

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá