PRIESKUM: Dôveryhodnosť Fica stúpla. Bol tak nízko, že iná možnosť ani nebola, hovorí Naď

  • Hoci dôveryhodnosť Roberta Fica stúpla o 4 %, stále je len na úrovni 24 %
  • Takmer polovica Slovákov vyjadrila nedôveru Zuzane Čaputovej, väčšina Slovákov neverí ani Matovičovi
pjimage (24)
Reprofoto: TV Markíza, FOCUS pre Na telo s Michalom Kovačičom
  • Hoci dôveryhodnosť Roberta Fica stúpla o 4 %, stále je len na úrovni 24 %
  • Takmer polovica Slovákov vyjadrila nedôveru Zuzane Čaputovej, väčšina Slovákov neverí ani Matovičovi

Agentúra FOCUS urobila pre TV Markíza prieskum dôveryhodnosti za mesiac apríl. Prieskum ukazuje, že od januára sa dôveryhodnosť zvýšila len dvom politikom – Robertovi Ficovi a Borisovi Kollárovi. Popularita Borisa Kollára stúpla v porovnaní s januárom až o 8 % a dôveryhodnosť Roberta Fica je vyššia o 4 %.

Väčšinu slovenských politikov však zasiahol pokles dôveryhodnosti, Najvýraznejší je u Richarda Sulíka – v tomto prípade pokles zaznamenal 10 %. 6 percent bolo zaznamenaných v prípade prezidentky Zuzany Čaputovej, Mariána Kotlebu a Igora Matoviča. 4-percentný pokles bol zaznamenaný v prípade Veroniky Remišovej a 3 % v prípade Petra Pellegriniho.

zdroj: FOCUS pre Na telo s Michalom Kovačičom

Iná možnosť nebola

Pre Slovákov môže byť dosť prekvapivý nárast dôveryhodnosti Roberta Fica, no podľa ministra obrany Jaroslava Naďa to až taký šok nie je. „On bol tak nízko, že iná možnosť ani nebola,“ povedal Naď v relácii Na telo s Michalom Kovačičom. 

Dôveryhodnosť ministra financií Igora Matoviča je v porovnaní s minulým rokom nižšia o 33 %. Dvojnásobný nárast však zaznamenal súčasný premiér Eduard Heger. Aj napriek nárastu mu momentálne dôveruje len 29 percent Slovákov. Na takmer rovnakej úrovni sa v prieskume umiestnil aj Richard Sulík, Boris Kollár, Veronika Remišová a Robert Fico.

zdroj: FOCUS pre Na telo s Michalom Kovačičom

Pod úrovňou 20 percent je napríklad Milan Uhrík s 18 percentami, ale aj Igor Matovič, ktorý má 15 percent tak ako Marián Kotleba. Najdôveryhodnejším politikom Slovenska je momentálne prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej dôveru vyslovilo 58 % Slovákov. So 41 % sa na druhom miestne umiestnil Peter Pellegrini. 

Čo bude so Sputnikom?

Dnešnou témou relácie je najmä ruská vakcína Sputnik V a vyjadrenia Igora Matoviča. S používaním ruskej vakcíny súhlasí aj Naď. „My Sputnik schválený máme, ale potrebujeme výsledky schválené certifikovaným laboratóriom. Preto išiel Matovič na Maďarska,“ hovorí Naď. Dodáva, že testy v Maďarsku už prebiehajú približne týždeň a čaká sa na výsledky.

„Pani Baťová sa nešťastne vyjadrovala, keď povedala, že zloženie vakcíny je všade inde. Táto vakcína nemá na ružiach ustlané,“ dopĺňa Naďa Kamenický. Ministra taktiež vyzýva, aby sa začalo okamžite očkovať.  

Jaroslav Naď
zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Kamenický obviňuje Naďa a OĽaNO, že nakúpili tovar za niekoľko miliónov s tým, že ho vôbec nechceli testovať. „Ak by ste niečo chceli testovať, objednali by ste 10-tisíc kusov,“ tvrdí. Zároveň si myslí, že tovar sa na Slovensko z Maďarska už nevráti. „Evidujem, že faktúra bola zaplatená o niečo neskôr. Nevidel som žiaden dokument, ktorý by spochybňoval to, že Slovenská republika nie je vlastníkom vakcíny,“ uznáva Naď. 

 

Zdroj: TV Markíza/Na telo

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech