PRIESKUM: Jasným lídrom je Hlas, spor Matovič vs. Sulík stiahol preferecie už obom stranám

  • Na čele je stále Pellegriniho Hlas
  • Matovič už nie je opozičným lídrom
Snímka obrazovky 2021-01-24 o 13.59.23
TV Markíza/Focus (screenshot)
  • Na čele je stále Pellegriniho Hlas
  • Matovič už nie je opozičným lídrom

Agentúra Focus spravila exkluzívne pre televíziu Markíza prieskum, z ktorého vyplynulo, ako sú na tom koaličné i opozičné strany s preferenciami. 

Ako sa ukázalo, u voličov je jasným favoritom Pellegriniho Hlas. Pre jeho stranu by sa v súčasnosti rozhodlo až viac ako 24 % voličov. 

Druhé a tretie miesto obsadili súčasní opoziční lídri, a to SaS s 13,3 % a OĽANO so ziskom 10,1 %. Pri nich však treba zároveň poznamenať, že obom preferencie poklesli, s najväčšou pravdepodobnosťou v dôsledku ich neutíchajúcich sporov. 

Ďalšie 2 priečky patria Kotlebovcom, ktorí by získali až 9,7 % a stále sa potápajúcemu Smeru, ktorý sa už drží len na hodnote 9,1 %. 

Do parlamentu by sa dostali ešte 2 strany, a to Progresívne Slovensko so ziskom 5,2 % a Kollárova strana Sme rodina, ktorú by aktuálne volilo 5,1 % voličov. 

zdroj: TV Markíza/Focus (screenshot)

Do parlamentu by sa teda stále nedostalo KDH (4,4 %), a za jeho bránami by už zostalo aj hnutie Za ľudí, ktoré by už volilo len 4,2 % voličov.

Pre SMK by sa rozhodlo 3,3 % voličov. Pod 3 % by získali strany SNS, Vlasť, Dobrá voľba, Most-Híd a Spolu. 

Strana Hlas-SD by získala v parlamente 47 kresiel, SaS 26, OĽANO 20, ĽSNS 19. Smer-SD by mal 18 poslaneckých mandátov a zhodne po desať Progresívne Slovensko a hnutie Sme rodina.

Prieskum agentúra vykonala na vzorke 1005 respondentov v období od 12. do 19. januára.

Zdroj: TV Markíza

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech