Prieskum: Progresívci sa doťahujú na SaS, OĽANO sa prepadáva. Voľby by mali jasného víťaza

  • Nový prieskum agentúry AKO pre TV JOJ ukazuje volebné preferencie
  • Voliť by šla väčšina opýtaných Slovákov
Pellegrini v NR SR ukazuje palec dole
TASR/Martin Baumann
  • Nový prieskum agentúry AKO pre TV JOJ ukazuje volebné preferencie
  • Voliť by šla väčšina opýtaných Slovákov

Preferencie voličov sa opäť zmenili. Ukazuje to najnovší prieskum, ktorý pre TV JOJ uskutočnila agentúra AKO. 

Voľby by podľa prieskumu vyhrala s takmer 20 percentami strana HLAS-SD, nasleduje SMER- SSD s presne 16 percentami. Do parlamentu by sa dostali nováčikovia z Progresívneho Slovenska, s neobvykle vysokým ziskom 11,5 percenta.

OĽANO Igora Matoviča sa prepadáva, hnutie by volilo len 7,5 percenta opýtaných. O niečo lepšie dopadla SaS so ziskom 10,8 percenta. Do parlamentu by sa dostali ešte Sme rodina, hnutie Republika a KDH. Kotlebovci by zostali pred bránami parlamentu spolu so stranou Za ľudí s rovnakým ziskom. Podľa prieskumu by 66,8 % oprávnených voličov bolo rozhodnutých.

TV JOJ priniesla aj zaujímavý pohľad na elektorát. Ak by sme voličov rozdelili na mužov a ženy, u mužov by vyhral HLAS -SD s 18 % a u žien s až 21 %. SMER- SSD bol druhou najčastejšou odpoveďou u mužov (14 %) aj u žien (18 %)

Čo sa ale týka rozdelenia podľa veku, u mladých bodujú progresívci. Podľa prieskumu by vo vekovej skupine od 18 do 33 rokov jasne vyhralo PS so ziskom až 19 %. Rovnako je na tom aj veková kategória od 34 do 49 rokov, až 14 % by volilo PS a rovnako 14 % SaS.

Podobné je to aj u vysokoškolsky vzdelaných ľudí, väčšina by volila PS (18 %) a SaS (17 %)

HLAS-SD Petra Pellegriniho má najviac fanúšikov vo vekovej kategórii 50-65 rokov (24 %) a tiež nad 66 rokov (28 %). V oboch posledných spomínaných vekových kategóriou bol druhou najčastejšou odpoveďou SMER-SSD (25%). Ľudia so stredoškolským a tiež základoškolským vzdelaním by taktiež poslali do parlamentu najčastejšie HLAS-SD (18 % resp. 23 %)

Zdroj: TV JOJ

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá