Prieskum: SaS výrazne stráca, už je za OĽANO. PS sa doťahuje na Hlas a Smer

  • Na druhom mieste by bol Smer, na treťom progresívne Slovensko
graf volebný model IPSOS pre Denník N
SIU na základe dát IPSOS
  • Na druhom mieste by bol Smer, na treťom progresívne Slovensko

Voľby do Národnej rady (NR) SR by koncom novembra vyhral Hlas-SD so ziskom 19,7 percenta hlasov. Nasledovali by Smer-SD (15,9 percenta) a Progresívne Slovensko (10,4 percenta). Vyplýva to z prieskumu agentúry Ipsos pre Denník N.

Štvrté v poradí by skončilo hnutie OĽANO (8 percent), za ním by nasledovala SaS (7,8 percenta). Do parlamentu by sa dostali aj KDH (7,4 percenta), Sme rodina (7 percent) a Republika (6 percent).

Pred bránami parlamentu by ostali Aliancia-Szövetség (3,8 percenta) a strana Za ľudí (3,4 percenta). Potrebných päť percent by nezískali ani ĽSNS (2,9 percenta), SNS (2,6 percenta), Dobrá voľba a Umiernení (1,6 percenta), Spolu (1,1 percenta), Maďarské fórum (0,7 percenta), ani iné strany (1,9 percenta).

Prieskum sa konal 22. až 28. novembra na vzorke 1 023 respondentov.

Matovičova dráma v diskusii

„Ja sa obávam, že prehral pacient. Môže sa celé Slovensko tešiť, že akú dohodu sme urobili s odborármi… Odmietol som byť na tých rokovaniach, lebo to bolo bohapusté vydieranie,“ povedal v úvode relácie O 5 minút 12 minister financií Igor Matovič. 

„Bol som 40 hodín na tých rokovaniach a 90 % to bolo o platoch,“ tvrdí Matovič. „Pacient bude očakávať to, že ten lekár bude taký, aký má byť,“ tvrdí v relácii Erik Tomáš.

Igor Matovič povedal, že ak „jedna profesia z 25 profesií bude mať o 10 % vyšší plat ako v Čechách, tak ostatné budú mať o 20 % nižší plat ako v Čechách“. Minister financií ďalej hovorí a vyvracia Erikovi Tomášovi všetko, čo doteraz v relácii povedal.

Erik Tomáš tvrdil, že počas koronavírusu odišlo množstvo sestier a lekárov, na čo Matovič povedal, že to zo štatistických údajov nie je pravda, počet lekárov a zdravotných sestier je rovnaký.

Matovič v relácii opäť so slzami v očiach hovorí o tom, ako museli s jeho mamou dať lekárovi úplatok za operáciu. „Bolo to také isté odporné vydieranie,“ dodal.

Už včera v príspevku upozornil, že jeho otcovi v danom momente išlo o čas, v tom mal podľa neho vyjsť von z operačnej sály hlavný operatér, ktorý mal Matovičovej matke oznámiť: „Pani Matovičová, potrebujem motivovať operačný tím. Päť tisíc by to spravilo.“

Hlas rozpočet nepodporí

„180 miliónov dôchodcov sa dostalo pod hranicu chudoby a my máme tejto vláde pomáhať pri schválení rozpočtu?“  uviedol Erik Tomáš.

Matovič verí, že sa aj pri hlasovaní SaS k rozpočtu nájdu rozumní ľudia, ktorí ho nakoniec podporia. „Ľudia nemusia vedieť, ako funguje zákon o rozpočte, ale opozícia to zneužíva, že ľudia nemajú takého informácie,“ tvrdí Matovič a dodáva, že v Európe existujú štáty, v ktorých opozícia „kryje vláde niekoľko rokov chrbát“, u nás sa to však nedeje.

„My nechceme už ani deň pomáhať tejto vláde,“ dodal Erik Tomáš. Povedal, že chcú podať návrh na odvolanie premiéra Eduarda Hegera.

Zdroj: TASR

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá