PRIESKUM: Pellegrini by jednoznačne vyhral voľby, Matovič padá. Extrémisti sú pod hranicou zvolenia

  • Prieskum Na telo ukazuje, že Matovičova strana dlhodobo klesá
  • Ešte horšie je na tom strana Za ľudí, ktorá je na úrovni SNS
prieskum focus
SIU
  • Prieskum Na telo ukazuje, že Matovičova strana dlhodobo klesá
  • Ešte horšie je na tom strana Za ľudí, ktorá je na úrovni SNS

Podľa prieskumu preferencií, ktorý zverejnila relácia Na telo, sa politické sily veľmi nezmenili. Z čísel sa však dá povedať, kto dlhodobo rastie a kto klesá. Smer a Hlas sa ako opozičné strany stále držia na popredných priečkach prieskumov. Podpora jemne stúpla strane SaS, naopak, OĽaNO naďalej klesá. Za ľudí zostala ďaleko pred bránami parlamentu.

Do NRSR by sa dostalo 8 politických strán. Koaličné strany, ktoré by sa dostali do parlamentu, by dnes súhrnne získali len 28,6%.

prieskum focus
zdroj: SIU, dáta TV Markíza, Na telo

Podľa prieskumu by voľby vyhrala strana Hlas-SD so ziskom 21,6 %, nasledovala by  strana SaS so ziskom 12,8%. Podobne je na tom strana Smer, ktorá by získala 12 %. Strana OĽaNO by získala len 8,2 % hlasov, Sme rodina len 7,6 %. Do parlamentu by sa dostali mimoparlamentné strany Progresívne Slovensko a KDH, ale tiež strana Aliancia. Tá by sa po prvýkrát dostala do parlamentu.

Pri prepočte na kreslá v Národnej rade SR by HLASSD  získal 41 stoličiek, SaS by ich získala 24, SMERSD by ich získal 23, OĽANONOVAZMENA ZDOLA by získali 15, SME RODINA by podľa ich percent získala 14 kresiel, Progresívne Slovensko by získalo 12 miest, KDH by ich získalo 11 a Aliancia Szövetség by ich podľa preferencii získalo 10.

Koho by si volil/a, ak by boli voľby tento týždeň?

Pred bránami parlamentu zostala ĽSNS, Republika aj Za ľudí. Práve tretia menovaná strana by získala 3,4 %. Kotlebovci a Uhríkovci sú len veľmi tesne pod hranicou vstupu do parlamentu, ich podpora je veľmi podobná.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK